"KODY GTU w praktyce" - szkolenie online za nami

Izba szkoliła on-linie

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich Członków, Polska Izba Kolei zorganizowała pierwsze wirtualne szkolenie. Temat inauguracyjnego webinarium brzmiał: „KODY GTU w praktyce”.

Internetowe wydarzenie, które miało miejsce 19 listopada 2020 r., spotkało się z dużym zainteresowaniem. Przeprowadziła je Violetta Wełnicka – Doradca Podatkowy ze Spółki Doradztwa Podatkowego KDP GOTOWICZ Sp. z o.o.

Warto nadmienić, że od października br. w związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących przesyłania JPK VAT, podatnicy zmuszeni są do klasyfikacji sprzedawanych dóbr i świadczonych usług. Do określenia odpowiedniej grupy towarowo-usługowej służą właśnie kody GTU, które obejmują oznaczenia od 01 do 13.

Zakres tematyczny szkolenia obejmował zagadnienia związane z: charakterem i specyfiką kodów GTU; zasadami stosowania kodów GTU w nowej ewidencji VAT i w JPK_VAT; GTU w ewidencji – na czym polega i czemu służy? Oznaczeniem kodem GTU na fakturach; omówieniem poszczególnych oznaczeń GTU; transakcjami w obrocie międzynarodowym a GTU oraz sankcjami. Na zakończenie odbyła się sesja pytań, która pozwoliła doprecyzować wszystkie punkty.

Bardzo cieszy duży odzew, z jakim spotkało się webinarium. Dzięki profesjonalnej organizacji i przede wszystkim wysokiemu poziomowi merytorycznemu jego uczestnicy otrzymali niezbędną wiedzę i rzeczowe porady w dotyczącym ich aktualnie temacie.

Dobre przyjęcie pozwala Polskiej Izbie Kolei planować kolejne tego typu szkolenia. W związku z tym wszyscy Członkowie proszeni są o zgłaszanie tematów i zagadnień, które chcieliby poznać na zasadzie specjalnie przygotowanego eksperckiego webinarium.

Prezentacje użyte w trakcie szkolenia dostępne są na stronie: www.szkoleniaizby.pl

Osoba odpowiedzialna za kontakt:
    Anna Modrzejewska: e-mail: a.modrzejewska@izbakolei.pl, tel.: 501 797 551.