Patronat Raportu Kolejowego: Konferencja Pojazdy Szynowe

Konstrukcja, eksploatacja i utrzymanie pojazdów szynowych, badania symulacyjne i eksperymentalne, technologia, logistyka, ekologia, urządzenia pokładowe systemu ERTMS, innowacje w transporcie szynowym, rozwiązania dla metra – nad tymi i innymi tematami debatują specjaliści podczas XXIII Konferencji Naukowej Pojazdy Szynowe.

Dzisiaj w Chorzowie rozpoczęła się czterodniowa konferencja Pojazdy Szynowe 2018, organizowana przez Wydział Transportu Politechniki Śląskiej (partner naukowy) oraz ALSTOM KONSTAL Chorzów (partner przemysłowy). Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym Raportu Kolejowego.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz informacji dotyczących badań naukowych w dziedzinie projektowania i wytwarzania pojazdów szynowych, wykorzystywanych technologii i materiałów, eksploatacji, utrzymania, jak również badań pojazdów szynowych z zastosowaniem symulacji i metod doświadczalnych.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Prorektor ds. Ogólnych Politechniki Śląskiej Bogusław Łazarz oraz Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej Piotr Folęga. Standaryzacja w budowie, modernizacji i utrzymaniu taboru kolejowego jest tematem wystąpienia Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego Ignacego Góry. Pierwszego dnia konferencji poruszone również zostaną zagadnienia związane z programem sektorowym INNOTABOR oraz rozwojem Grupy Alstom. Po zwiedzaniu zakładu ALSTOM KONSTAL w Chorzowie konferencja przeniesie się do Szczyrku.