Pojazdy Szynowe - drugi dzień konferencji

Pojazdy Szynowe – drugi dzień konferencji

W Szczyrku trwa konferencja Pojazdy Szynowe 2018, organizowana przez Wydział Transportu Politechniki Śląskiej oraz ALSTOM KONSTAL Chorzów Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym Raportu Kolejowego.

O pierwszym dniu konferencji przeczytacie tutaj.

Dzisiaj organizatorzy zaplanowali trzy sesje plenarne – dwie z nich poświęcono zagadnieniom technicznym i prawnym. Rozmawiano m.in. o wpływie powłoki samosmarowalnej kół na dynamikę pojazdu szynowego, optymalizacji konstrukcji belek motorowych, zastosowaniu napędów hybrydowych w lokomotywach spalinowych, omówiono także innowacyjne rozwiązania w zakresie taboru szynowego w projektach badawczych.

Podczas trzeciej sesji, która rozpocznie się o godzinie szesnastej, prelegenci skupią się na rozwiązaniach metra dla metropolii – np. na przebiegu procesu homologacji tramwajów w Polsce, oddziaływaniach wibroakustycznych oraz rozwiązaniach prawnych dla modernizowanych pojazdów szynowych. Uczestnicy wysłuchają także wystąpienia, które przybliży im historię rozwoju metra w Chinach.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz informacji dotyczących badań naukowych w dziedzinie projektowania i wytwarzania pojazdów szynowych, wykorzystywanych technologii i materiałów, eksploatacji, utrzymania, jak również badań pojazdów szynowych z zastosowaniem symulacji i metod doświadczalnych.