Konferencja TelematykaSerdecznie zapraszamy

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor. Pellentesque facilisis. Nulla imperdiet sit amet magna. Vestibulum dapibus, mauris nec malesuada fames ac turpis velit, rhoncus eu, luctus et interdum adipiscing wisi.

Informacje o Izbie

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei jest samorządem – instytucją non – profit, która skupia podmioty gospodarcze związane z rynkiem kolejowym.

Podstawowym celem Izby jest reprezentowanie, ochrona interesów naszych członków, a także inspirowanie i wspomaganie rozwoju transportu szynowego w Polsce. Izba powołana została w 1999 roku na podstawie Ustawy o Izbach Gospodarczych przez 101 podmiotów związanych z rynkiem kolejowym. Siedzibą Izby jest Bydgoszcz. W chwili obecnej Izba skupia ponad 320 podmiotów. Nasza działalność opiera się na organizowaniu konferencji tematycznych, seminariów, misji gospodarczych, szkoleń, warsztatów oraz działalności wystawienniczej na targach branżowych takich jak: TRAKO, INNOTRANS, ENERGETAB, EXPOPOWER, ENERGETICS i innych, które dają ogromne możliwości zaprezentowania się dużej liczbie odbiorców działających nie tylko w branży kolejowej.

IZBA NA TARGACH

Prowadzimy również działalność informacyjną i wydawniczą. Nasz dwumiesięcznik „Raport Kolejowy” jest uznawanym w branży wydawnictwem, w którym zamieszczamy wywiady, opinie a także sprawozdania z konferencji, spotkań oraz relacje z targów.

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE

Kolejnym naszym wydawnictwem jest Katalog Firm drukowany w ponad 7. tysięcznym nakładzie, kolportowany bezpłatnie do szerokiego grona firm nie tylko związanych z kolejnictwem. Katalog Firm jest wizytówką Izby i jej Członków, jest nośnikiem informacji dla potencjalnych klientów oraz kontrahentów.

ZOBACZ WIĘCEJ

Prowadzimy również usługi w zakresie consultingu, doradztwa, badania rynku, poszukiwania i pozyskiwania partnerów handlowych a także promocji w kraju i zagranicą.

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei przez 20 lat swojej działalności stała się rozpoznawalną marką i silnym graczem na rynku transportu szynowego. Jesteśmy łącznikiem pomiędzy firmami działającymi w branży kolejowej, instytucjami naukowymi oraz przedstawicielami władz. Na rzecz interesów firm związanych z nami współpracujemy m. in. z  Grupą PKP,  Ministerstwem Infrastruktury, Urzędem Transportu Kolejowego oraz Instytutem Kolejnictwa.

Forum Biznesu
    Departament Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rozwoju zaplanował w roku 2017 (II półrocze) przeprowadzenie I posiedzenia Polsko-Turkmeńskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej. Posiedzeniu komisji będzie towarzyszyć Forum Biznesu.

Firmy zainteresowane współpracą gospodarczą (handel i inwestycje) z rynkiem Republiki Turkmenistanu zostaną zaproszone do udziału w Forum Biznesu.

Kolejna edycja największego Festiwalu Tańca w Bydgoszczy – Bydgoszcz Żyje Tańcem
    3-4 czerwca 2017.

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei została sponsorem najważnieszego tanecznego wydarzenia w Bydgoszczy!
    Zostań sponsorem najważniejszego tanecznego wydarzenia w Bydgoszczy!
    Strona Bydgoszcz Żyje Tańcem - https://bydgoszczzyjetancem.pl.

Ogólnopolska Misja specjalna do kaliningradu
    12 - 14 kwietnia 2017

Zgłoszenie uczestnictwa w Misji odbywa się poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego faksem lub pocztą elektroniczną na adres organizatora biuro@scc.org.pl w terminie do: 10 marca 2017.

Każdy z uczestników misji, niezależnie od reprezentowanej branży czy grupy towarowej odbędzie spotkanie indywidualne z potencjalnymi kontrahentami sprofilowanymi wg. indywidualnych wskazań zawartych w formularzu zgłoszeniowym.

Szczegółowe informacje organizacyjno-zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej : www.scc.org.pl.

Miło nam poinformować, iż Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Ministerstwem Rozwoju realizuje na terenie całego kraju drugą edycję projektu „INFRASTRUKTURA & ROZWÓJ Laboratorium Funduszy Europejskich 2014-2020”. Celem spotkań jest przekazanie  i pogłębienie wiedzy dotyczącej skorzystania z Funduszy Europejskich w latach 2014-2020 między innymi poprzez wskazanie obszarów wsparcia właściwych dla przedsiębiorców, zgodnych z katalogiem programów operacyjnych wchodzących w skład oferty Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 oraz wskazanie ogólnych zasad dotyczących poziomów dofinansowania, limitów, przepisów dotyczących pomocy de minimis oraz innych rodzajów pomocy zgodnych.

W związku z faktem, że nasza Izba jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej , podmioty zrzeszone w naszym samorządzie mają możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń poświęconych powyższym zagadnieniom, które będą organizowane na terenie całej Polski.  Lista lokalizacji, terminy oraz rejestracja zgłoszeń znajdują się  na stronie: www.laboratorium.kig.pl

Więcej informacji uzyskacie również Państwo w Krajowej Izbie Gospodarczej pod nr tel.: 22 630 96 87 ; 22 630 96 68.

Izba Kolei w liczbach

lat doświadczenia