8 Kongres Innowacyjnej Gospodarki: Infinite Inspiration

Wiele wskazuje na to, że znaleźliśmy się w momencie przełomu. Systemy przez dziesięciolecia uznawane przez większość zachodniej opinii publicznej za niezagrożone i niepodważalne – demokracja liberalna, kapitalizm, integracja europejska – są dziś kwestionowane z różnych, często bardzo odmiennych pozycji. Wśród przyczyn tego zjawiska wymienia się zwiększające się nierówności społeczne, zmianę sił na rynkach pomiędzy państwami a globalnymi korporacjami czy narastające poczucie braku wpływu obywateli na władzę.

Nasze dotychczasowe systemy i rozwiązania należy przemyśleć na nowo, bezkompromisowo wskazując błędy i problemy. Do tego potrzeba odwagi i otwartości, które następnie można będzie wykorzystać do wykonania kolejnego kroku – znalezienia nowych rozwiązań.

Chcemy, aby #KIG8 był wydarzeniem inspirującym do odważnego definiowania problemów i stawiania pytań o nowe rozwiązania dla świata. Dlatego też hasłem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu jest Infinite Inspiration.

8 Kongres Innowacyjnej Gospodarki odbędzie się 9 listopada 2017 w Pin Up Studio w Warszawie. Wydarzenie jest bezpłatne.

Weź udział w 8 Kongresie Innowacyjnej Gospodarki

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania udziału w 8 Kongresie Innowacyjnej Gospodarki: Zgłoś swój udział www.kongresig.pl

Po zgłoszeniu udziału prosimy poczekać na mailowe potwierdzenie uczestnictwa, uprawniające do udziału w wydarzeniu.

Jeremy Rifkin gościem specjalnym #KIG8

Epoka kapitalizmu kończy się… to proces nieunikniony, choć nie postępuje szybko. Na tyłach systemu zaczyna pojawiać się nowy paradygmat gospodarczy – wspólnota współpracy i do 2050 roku najprawdopodobniej stanie się głównym czynnikiem określającym życie gospodarcze większości świata (Jeremy Rifkin, „Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych”, 2014).

Jeremy Rifkin, amerykański ekonomista i teoretyk społeczny, autor 20 książkowych bestsellerów poświęconych temu, w jaki sposób zmiany w technologii i nauce wpływają na gospodarkę, siłę roboczą, społeczeństwo i środowisko, będzie gościem specjalnym 8 Kongresu Innowacyjnej Gospodarki.  Rifkin od 2000 roku jest doradcą europejskich przywódców politycznych. Z jego wsparcia korzystali trzej przewodniczący Komisji Europejskiej: Romano Prodi, Jose Manuel Barroso oraz obecny przewodniczący Jean-Claude Juncker, a także głowy państw, m.in. kanclerz Angela Merkel.

W swojej ostatniej książce „Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych” Rifkin podejmuje temat budowania „wspólnoty współpracy” jako zabezpieczenia dla ludzkości przed potęgą kapitalistycznych gigantów. Podejmuje także tematykę związaną z robotyzacja miejsc pracy i koniecznością znalezienia propozycji dla ludzi, którzy w wyniku tego procesu będą masowo tracić zatrudnienie. Zadaje wreszcie fundamentalne pytania o to, czy biznes może być odpowiedzialny społecznie, realizując jednocześnie swój podstawowy cel, którym jest osiąganie zysków.

#KIG8 będzie okazją, aby wysłuchać wystąpienia Jeremy’ego Rifkina, porozmawiać z nim i zadać mu pytania.

Pełny program 8 Kongresu znajdą Państwo na stronie www.kongresig.pl

akceptuję czytaj więcej