Konferencja bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych SA

Fabryka Przewodów Energetycznych SA 5 kwietnia br. gościła 70-osobową delegację z PKP Polskich Linii Kolejowych SA. Wizyta stanowiła część konferencji bezpieczeństwa, którą PKP PLK organizowała w tych dniach w Katowicach.

Gości przywitał Prezes Fabryki Przewodów Energetycznych SA Krzysztof Przybylak. Spotkanie w fabryce zaszczycili swoją obecnością Poseł Waldemar Andzel oraz Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych Tadeusz Ryś.

Wśród gości reprezentujących PKP PLK nie sposób nie wymienić Dyrektora Biura Bezpieczeństwa Włodzimierza Kiełczyńskiego, Zastępcę Dyrektora Biura Energetyki Marka Kałasa oraz Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu Daniela Dygudaja, dzięki którego staraniom spotkanie w fabryce zostało zorganizowane.

Goście mieli możliwość zapoznania się z procesem produkcji bezpośrednio na halach produkcyjnych dwóch najważniejszych dla kolejnictwa produktów oferowanych przez FPE SA: drutów jednych profilowych z miedzi srebrowej (trolei) na ciągarce pięcioklocowej oraz linki miedzianej nośnej wielodrutowej, która służy do zasilania sieci trakcyjnej, na skręcarce koszowej TRIO. Dodatkowo goście mogli przyjrzeć się produkcji i regeneracji narzędzi niezbędnych do realizacji powyższych procesów, m.in. ciągadeł, dzięki którym uzyskiwany jest odpowiedni kształt profili miedzianych.

Wizyta gości z PKP PLK SA była kolejnym ważnym wydarzeniem w kalendarium Fabryki Przewodów Energetycznych SA, która w tym roku obchodzi swoje 90-lecie.