Maciej Lignowski i Bartłomiej Buczek w zarządzie PKP SKM w Trójmieście

Ogłoszono wyniki konkursu na stanowiska Prezesa oraz Członka Zarządu PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. Na stanowisku Prezesa Zarządu Spółki – Dyrektora Przedsiębiorstwa pozostał Maciej Lignowski, na stanowisko Członka Zarządu – Dyrektora ds. Przewozów ponownie wybrano Bartłomieja Buczka.

Maciej Lignowski jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Pracę na PKP rozpoczął w 1988 r. na stanowisku dyżurnego ruchu, następnie był zatrudniony na stanowiskach – zawiadowcy stacji, z-cy naczelnika zarządu spraw pracowniczych i socjalnych Pn. DOKP, naczelnika wydziału DOIK w Gdańsku. W latach 2000–2002 pracował w PKP SA, następnie w KPTW „Natura Tour” Sp. z o.o. na stanowisku dyrektora biura. Od czerwca 2006 r. związany z PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. jako Członek Zarządu, a od czerwca 2009 – jako Prezes Zarządu.