Patronat Raportu Kolejowego: Wspólny bilet w komunikacji publicznej doświadczenia i perspektywy wdrożenia

Patronat Raportu Kolejowego: „Wspólny bilet w komunikacji publicznej – doświadczenia i perspektywy wdrożenia”

Województwo pomorskie przygotowuje się do wdrożenia największego jak dotąd w Polsce zintegrowanego systemu poboru opłat za przejazdy transportem publicznym. Jeszcze w tym roku rozpoczną się testy systemu. A już 10 maja zaplanowano konferencję oficjalnie inaugurującą projekt. Raport Kolejowy objął wydarzenie patronatem medialnym.

Pełne wdrożenie projektu jest planowane na 2020 r. Jeszcze w tym roku rozpocznie się pilotażowe wdrażanie projektu w kilku miastach regionu: w Gdańsku, Gdyni, Słupsku i Starogardzie Gdańskim. Natomiast oficjalną inaugurację projektu zaplanowano na 10 maja br. Tego dnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbędzie się konferencja „Wspólny bilet w komunikacji publicznej – doświadczenia i perspektywy wdrożenia”, która będzie połączona z inauguracją projektu. Konferencję organizuje Stowarzyszenie Ekonomiki Transportu. Udział w konferencji jest bezpłatny, konieczna jest jednak rejestracja poprzez stronę internetową www.wspolny-bilet.pl.

Więcej informacji o konferencji i projekcie zintegrowanego systemu poboru opłat za przejazdy transportem publicznym w województwie pomorskim w artykule na stronie Raportu Kolejowego: http://www.raportkolejowy.pl/pl/polecamy/konferencja-nt-nowoczesnego-systemu-poboru-oplat-za-transport

Zapraszamy do lektury i do uczestnictwa w koferencji!