Sukcesy firmy członkowskiej: MEDCOM czołowym producentem napędów do autobusów elektrycznych

W ubiegłym miesiącu MEDCOM wyprodukował 150 napęd do autobusów elektrycznych, a do końca roku chce tę liczbę jeszcze podwoić. Dzięki współpracy z firmą Solaris MEDCOM należy w tym momencie do ścisłej czołówki największych producentów napędów do e-busów w Europie.

Pod względem liczby już wyprodukowanych urządzeń i aktualnie realizowanych kontraktów polski producent wyprzedził takie firmy ja Volvo czy ABB. Autobusy elektryczne wyposażone w rozwiązania MEDCOM poruszają się już w kilkunastu miastach w Polsce, a także kilku krajach europejskich, w tym m.in. w Niemczech, Włoszech, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Francji oraz w państwach skandynawskich. Produkty dla autobusów elektrycznych stanowią około 10 proc. sprzedaży MEDCOM na rynku pojazdów elektrycznych, pozostałe 90 proc. generują głównie kontrakty tramwajowe i kolejowe.

Artykuł na temat napędów MEDCOM do autobusów elektrycznych znajdziecie na stronie Raportu Kolejowego: