Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

Stoisko Izby na Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2018

Miło nam poinformować, że w wyniku współpracy z Międzynarodowymi Energetycznymi Targami Bielskimi przygotowujemy stoisko, usytuowane na skrzyżowaniu ciągów komunikacyjnych.

Targi ENERGETAB odbędą się  w dniach

11-13 września 2018r.  w Bielsku – Białej.

Zapraszamy Państwa do współwystawiennictwa na specjalnych warunach.

 

Osobą odpowiedzialną za kontakt jest Anna Modrzejewska, tel.: 501 797 551
e-mail: a.modrzejewska@izbakolei.pl

 

 

 

ENEGETAB 2017
O przyszłości branży energetycznej

____________________________________________________________________________________________________________________

Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB to jedno z najważniejszych wydarzeń branży energetycznej w Polsce. Podczas targów prezentowane są najnowsze technologie, to także forum spotkań i dyskusji, podczas których kształtują się trendy i rozwiązania wpływające na przyszłość branży energetycznej.

W tegorocznej edycji, która odbyła się w dniach 12-14 września, udział wzięło ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów Europy i Azji – producentów, dostawców, projektantów, technologów, handlowców, menadżerów wysokich szczebli, operatorów oraz serwisantów związanych z sektorem. Wśród wystawców prezentujących najnowsze produkty dla modernizującej się polskiej energetyki nie mogło zabraknąć Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Współwystawcami na stoisku Izby były firmy: Venture Industries Sp. z o.o. oraz Telpod SA.

Oficjalne otwarcie targów miało miejsce 12 września. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: prezydent miasta Bielsko­-Biała Jacek Krywult, prezes ZIAD Bielsko-Biała Janusz Kisiel, dyrektor zarządzający Centralną Jednostką Inwestycyjną Polskich Sieci Elektroenergetycznych Andrzej Kaczmarek, pre­zes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Piotr Szymczak i wiceprezes TAURON Dystrybucja SA Jerzy Topolski.

Podczas targów wystawcy zaprezentowali m.in. generatory, transformatory i inne maszyny elektryczne, odnawialne źródła energii, urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, układy automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, kable i przewody, słupy, podnośniki i pojazdy specjalistyczne dla energetyki, osprzęt i elementy sieci i instalacji, oświetlenie, narzędzia i urządzenia do budownictwa energetycznego, technologie i usługi dla energetyki oraz wiele innych innowacyjnych rozwiązań. Prezentowane produkty i technologie mogły wziąć udział w prestiżowych targowych konkursach.

Jak co roku wystawom towarzyszył szereg konferencji, prezentacji i seminariów promocyjnych. Szczególne zainteresowanie wzbudziła konferencja „Perspektywy rozwoju elektroenergetycznej infrastruktury sieciowej”, podczas której omówiono problemy, jakie stoją przed elektro­energetyką sieciową, związane ze zmianami klimatycznymi oraz nowymi tendencjami w dzie­dzinie odnawialnych źródeł energii i Smart Grid. Innym cieszącym się popularnością wydarzeniem była konferencja „Technika prac pod napięciem w przemyśle”, kierowana przede wszystkim do przedstawicieli energetyki przemysłowej, w której technologie PPN są jeszcze mało rozpowszechnione, a mogą znacząco pomóc w realizacji prac eksploatacyjnych bez konieczności wyłączania urządzeń niezbędnych dla zachowania ciągłości procesów technologicznych.

Tegoroczna edycja potwierdziła i umocniła prestiż targów ENERGETAB na krajowym rynku energetycznym. Profesjonalna atmosfera, merytoryczne dyskusje i innowacyjność prezentowanych produktów dowodzi, że tego typu wydarzenie jest potrzebne i może w realny sposób wpływać na rozwój branży i całej polskiej gospodarki.

 

RELACJA 2016

_______________________________________________________________________________________

W dniach 13-15 września 2016 r. odbyły się 29 Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB. Targi zgromadziły ponad 700 wystawców w tym liderów polskiej branży energetycznej oraz kilkunastu krajów Europy i Azji, którzy zademonstrowali swoje najnowsze produkty dla modernizującej się polskiej energetyki. Wśród wystawców znalazła się również Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, która kolejny raz udzieliła targom patronatu. Wraz        z Izbą na targach zaprezentowały się firmy członkowskie: MTL ASCO RAIL Sp. z o.o., Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Białystok Sp. z o.o., Poż-Pliszka Sp. z o.o., Radioautomatyka          Sp. z o.o., Elektromontaż-Lublin Sp. z o.o. Stoisko Polskiej Izby Kolei cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno osób odwiedzających, jak i innych wystawców. Pierwszego dnia oprócz uroczystości oficjalnego otwarcia targów odbyły się m.in. warsztaty zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Przemysłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, poświęcone nowoczesnym technologiom w energetyce. Zostały również ogłoszone wyniki konkursu targowego i odbyło się wręczenie wyróżnień. Spośród 55 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu "na wyróżniający się produkt prezentowany na targach", komisja konkursowa Pucharem Ministra Energii wyróżniła: system automatyzacji FDIR  w oparciu o reklozer THO-RC27 zgłoszony przez firmę ZPUE S.A./ Grupa Koronea. 
Nagrodą Prezydenta Bielska-Białej w postaci rzeźby "energetyczny człowiek" autorstwa artysty Bronisława Krzysztofa wyróżniono oprawy oświetleniowe CUDDLE z dedykowanymi wysięgnikami produkowane przez Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego "ROSA". 
Natomiast statuetkę "Lwa" Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego nagrodzono "równoległy filtr aktywny wyższych harmonicznych (APF-100) zgłoszony przez firmę ELSTA ELEKTRONIKA z Wieliczki. 

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei skupia podmioty gospodarcze związane        z rynkiem kolejowym, część z nich funkcjonuje również w branży energetycznej. Są to producenci m.in. stacji transformatorowych, rozdzielnic, wyłączników, przekładników, kabli i przewodów,  aparatów i systemów pomiarowych, systemów automatyki, przesyłania i obróbki informacji, agregatów prądotwórczych i napędów,  źródeł światła wykorzystujących technologię LED oraz oprawy. Wśród nich znajdują się takie firmy jak: MEDCOM, ASTAT, PROTEKTEL, ATM Lighting,  FABRYKA PRZEWODÓW ELEKTRYCZNYCH, OLMEX, HOPPECKE, NEXANS, DELTA POWER, TECHNITEL.

Obecność Izby na targach powoduje ciągły przyrost kontaktów i szansę na rozwój przedsiębiorstw na rynku energetyki krajowej.

 

RELACJA 2015

__________________________________________________________________________

Energetab – targi branży energetycznej w Bielsku
W dniach 15-17 września br. W Bielsku-Białej odbyły się odbyła się 28 edycja Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2015. Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, poza udziałem w targach objęła wydarzenie Patronatem Honorowym, natomiast Patronatem Medialnym było nasze wydawnictwo „Raport Kolejowy”. Wraz z Izbą zaprezentowały się 3 firmy: Radioautomatyka Sp. z o.o., Edbak Sp. z o.o., ZWSE Białystok Sp. z o.o.
Targi ENERGETAB 2015 to największe w Polsce targi w branży elektroenergetycznej, w których udział wzięło ponad 730 wystawców z 17 krajów Europy i Azji. Wśród uczestników targów znalazły się międzynarodowe korporacje oraz większość liczących się krajowych dostawców maszyn, urządzeń i aparatów służących wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej.

Ekspozycja targowa obejmowała następujące obszary tematyczne:
• Przesył, dystrybucję i rozdział energii elektrycznej i cieplnej
• Wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej
• Elektrotechnikę i elektronikę przemysłową
Stoisko Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i gości targów ENERGETAB 2015.
Pierwszego dnia targów o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste otwarcie targów ENERGETAB 2015. Tego samego dnia miała miejsce prezentacja promocyjna wystawców, która odbywała się każdego dnia targów oraz warsztaty PTPiREE „Nowoczesne technologie w energetyce”. Na zakończenie dnia organizatorzy ogłosili wyniki konkursu targowego, w którym wyróżnienie honorowe 28 Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2015 otrzymała firma WAGO ELWAG Sp. z o.o. za złączki instalacyjne do wszystkich rodzajów przewodów-WAGO 221.
W środę drugiego dnia Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne przygotowało konferencję „Inteligentne Sieci Elektroenergetyczne- SMART GRIDS. Nowe technologie w procesie montażu i eksploatacji”. O godzinie 13.00 odbył się panel dyskusyjny „Marka polskiego przemysłu elektrotechnicznego”, którego organizatorem była Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki. Następnie w hali ZPUE zaprezentowany został samoczynny napowietrzny wyłącznik próżniowy (autoreklozer) z funkcją automatyki sieciowej „smart grid”.
17 września miały miejsce ostatnie prezentacje wystawców, które trwały do godziny 12.00. Natomiast o godzinie 15.00 Targi Energetab 2015 dobiegły końca.

 

RELACJA 2014

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Znów rekordowa liczba wystawców na targach ENERGETAB 2014

 

Na zakończonych 18 września 2014 r. międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2014 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 749 wystawców z 20 krajów Europy i Azji.

Na tych największych w tej branży w Europie Środkowej targach wystawcy starali się pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania. Z tymi najnowszymi rozwiązaniami postanowiło w tym roku zapoznać się ponad 20 tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy. Zwiedzającym jak i wystawcom dopisała pogoda – przez trzy targowe dni świeciło słońce.

Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, kable i przewody, odnawialne źródła energii, aparaty i systemy pomiarowe, automatyki, przesyłania i obróbki informacji, urządzenia UPS, agregaty prądotwórcze i napędy oraz wiele innych wyrobów czy oferowanych usług.

Praktycznie prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania - niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Ale i mniej zaawansowanych w technice mogły zaciekawić prezentowane aparaty, narzędzia, cała gama specjalistycznych pojazdów czy podnośników, panele fotowoltaiczne czy nowoczesne źródła światła montowane na efektownych słupach kompozytowych bądź na słupach z odległej epoki lamp gazowych.

Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz wiele mniej formalnych spotkań wystawców z ich kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych.

I tak, w trakcie warsztatów zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej zostały przedyskutowane kwestie nowoczesnych technologii wdrażanych aktualnie do praktyki w energetyce. Natomiast drugiego dnia targów odbyła się konferencja podsumowująca VI Krajowy Konkurs Energetyczny „Inteligentne Zarządzanie energią i środowiskiem”, na który wpłynęło wiele interesujących opracowań napisanych przez młodzież ze starszych lat szkół średnich i pierwszych lat studiów. Targi ENERGETAB do doskonałe źródło informacji praktycznych dla studentów i młodzieży szkół zawodowych, stąd też często można było spotkać na targach młodych ludzi z ciekawością przysłuchujących się prezentacjom na stoiskach czy chowających do plecaków informatory, katalogi czy dostępne w wielu miejscach periodyki branżowe.

Specjalnym gościem targów był ambasador Konfederacji Szwajcarii w Polsce – J.E. Lukas Beglinger, który gościł na targach na zaproszenie Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

Owocnym rozmowom biznesmenów zgromadzonych na zorganizowanym przez tę Izbę seminarium poświęconym wytwarzaniu energii z zastosowaniem najnowszym technologii bardzo sprzyjały smaczne specjały przygotowane przez znanego mistrza kuchni p. Kurta Schellera.

Jak zwykle, w popołudniowej porze pierwszego dnia przewodniczący komisji konkursowej – prof. dr hab. inż. Jacek Wańkowicz zapoznał licznie zgromadzonych w sali konferencyjnej hotelu Dębowiec z werdyktem komisji. Spośród 71 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu „na wyróżniający się produkt prezentowany na targach”, komisja konkursowa pucharem Ministra Gospodarki wyróżniła rozdzielnicę GIS o nazwie OPTIMA 145 produkowaną przez ELEKTROBUDOWĘ SA. Statuetkę „Złotego Lwa” Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego za „E-recycler  ̶  zasobnik do akumulacji energii oparty na superkondensatorach ” odebrał w imieniu firmy MEDCOM Sp. z o.o. jej wiceprezes - pan Jerzy Linka. Pełny wykaz produktów i firm wyróżnionych przez komisję konkursową jest dostępny na stronie www.energetab.pl.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Strategicznego Partnera targów Energetab - TAURON Dystrybucji S.A., na którym zaprezentowano inteligentne liczniki energii elektrycznej i objaśniano ich praktyczne zastosowanie. 

Targi Energetab są także znane z organizowanych przez wystawców nieformalnych wieczornych spotkań i bankietów w hotelach i restauracjach w Bielsku-Białej, Szczyrku, Wiśle czy Ustroniu. I tym razem były ku temu okazje, gdyż niektórzy wystawcy organizowali uroczyste spotkania z okazji obchodzonych jubileuszy. Tradycyjnie już, drugiego dnia targów w godzinach popołudniowych odbyło się integracyjne spotkanie członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich zorganizowane przez Bielsko-Bialski Oddział SEP, w którym udział wzięli elektrycy z innych Oddziałów, w tym z Warszawy, Wrocławia, Gliwic, Białegostoku, Gorzowa itd.

 

Dziękując wszystkim uczestnikom tegorocznych targów za udział w ENERGETAB 2014, jako ich Organizatorzy mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami światowymi z zakresu wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej do Bielska Białej na targi ENERGETAB 2015, które odbędą się w dniach od 15-17 września.

 

R.M.

FOTORELACJA 2016

________________________________________________________________________________________________

 

20160912_184746    20160913_124347    20160913_124358    20160913_124440 20160913_124812    20160913_124631    20160914_121050 dsc04874   dsc04920    dsc04923 dsc04924    dsc04929    dsc04951 dsc04955    dsc04960    dsc04980 dsc04981    dsc04991    dsc05001 dsc05015    dsc05021    dsc05023 dsc05028

 

 

FOTORELACJA 2015

________________________________________________________________________________________________

20150915_100732  20150915_100851  20150915_101357

20150915_101431  20150915_101522  20150915_124933

20150915_132423  20150915_143506

 

 

FOTORELACJA 2014

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

DSC00389 200x300 Energetab 2014 DSC00394 300x200 Energetab 2014 DSC00396 200x300 Energetab 2014 DSC00400 300x200 Energetab 2014 DSC00418 300x200 Energetab 2014 DSC00423 300x200 Energetab 2014 DSC00428 300x200 Energetab 2014 DSC00429 200x300 Energetab 2014 DSC00430 300x200 Energetab 2014 DSC00434 300x200 Energetab 2014 DSC00436 300x200 Energetab 2014 DSC00438 300x200 Energetab 2014 DSC00440 200x300 Energetab 2014 DSC00442 300x200 Energetab 2014 DSC00449 200x300 Energetab 2014 DSC00457 200x300 Energetab 2014 DSC00459 300x200 Energetab 2014 DSC00460 200x300 Energetab 2014

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
ul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz

e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
telefon: +48 52 324 93 80
faks: +48 52 331 25 30

NIP 967 10 47 950
KRS 00000 25768 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejstru Sądowego
Regon 092 454 672
Konto ING Bank Śląski Oddział Bydgoszcz 41 1050 1139 1000 0022 9700 3499

 


 

Dyrektor Generalny
Adam Musiał
tel.: 52 324 93 80
a.musial@izbakolei.pl

Dyrektor
Dorota Markiewicz
tel.: 52 324 93 80
d.markiewicz@izbakolei.pl

Asystentka Dyrektora
Katarzyna Umińska
tel.: 508 603 310
k.uminska@izbakolei.pl

Sekretariat
Karolina Mazurek-Ligowska
tel.: 52 324 93 80
sekretariat1@izbakolei.pl

Asystentka Dyrektora
Agnieszka Jedwabińska
tel.: 515 454 183
sekretariat@izbakolei.pl

Manager
Aleksandra Jasińska
tel.: 508 501 037
a.jasinska@izbakolei.pl

Manager
Zbigniew Wiśniewski
tel.: 508 500 995
z.wisniewski@izbakolei.pl

Z-ca Redaktora Naczelnego
Radosław Karwicki
tel.: 508 501 069
r.karwicki@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Anna Modrzejewska
tel.: 501 797 551
a.modrzejewska@izbakolei.pl

Specjalista ds. Marketingu
Edyta Studzińska
tel.: 500 474 832
e.studzinska@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Justyna Bartczak
tel.: 795 022 754
j.bartczak@izbakolei.pl

Pracownik Redakcji
Lena Szuster
tel.: 536 712 192
l.szuster@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Karolina Karólczak-Morawska
tel.: 508 501 012
k.karolczak@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Rafał Hinc
tel.: 577 337 624
r.hinc@izbakolei.pl

Księgowość
Anna Tomaszewska
tel.: 508 501 092
ksiegowosc@izbakolei.pl

grupa MTMdesign: