Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

Stoisko Izby na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO

W dniach 26-29 września 2017r  

w Gdańsku odbyły się targi kolejowe TRAKO.

Na tegoroczną edycję targów przygotowaliśmy dwa stoiska. W sumie do dyspozycji firm członkowskich było ponad 500 m2 powierzchni wystawienniczej.

 

Nasze stoiska funkcjonowały w hali B stoisko NR 8  oraz w namiocie D stoisko NR 31

 

 

Kontakt: Zbigniew Wiśniewski tel.kom. 508-500-995 e-mail: z.wisniewski@izbakolei.pl

RELACJA TRAKO 2017

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Rekordowe Targi TRAKO

30 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, tysiąc metrów torów ekspozycji zewnętrznej, 700 wystawców z 25 krajów. W dniach 26 – 29 września w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO odbyły się 12. Targi Kolejowe TRAKO – największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie branży transportu szynowego, a także drugie co do wielkości oraz znaczenia targi kolejowe w Europie. Wśród wystawców nie zabrało Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

Targi TRAKO są miejscem spotkań firm z branży kolejowej i tramwajowej: organizatorów i przewoźników, dostawców technologii, producentów, dystrybutorów, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, ekspertów, inżynierów, inwestorów, pasjonatów kolei. To również platforma dyskusji, wymiany doświadczeń i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla infrastruktury, systemu zarządzania transportem i technologii wyposażenia taboru. Podczas ponad czterdziestu wydarzeń: debat, seminariów, konferencji i prezentacji w międzynarodowym gronie poruszone zostały najbardziej aktualne, priorytetowe dla branży tematy.

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie targami w tym roku Polska Izba Producentów i Usług na Rzecz Kolei przygotowała dwa duże stoiska: jedno w hali B, drugie w namiocie D. Stoiska Izby szybko stały się ważnym punktem na targowej mapie i stanowiły miejsce wielu merytorycznych spotkań, m.in. z podsekretarzem stanu Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Andrzejem Bittelem, a także z wieloma zagranicznymi delegacjami. Wraz z Izbą na stoisku na hali B prezentowały się firmy: Aksel Sp. z o.o., Astat Sp. z o.o., ATEM-Polska Sp. z o.o., BKT Elektronik Sp. z o.o., Cover Sp. z o.o.,  Fabryka Przewodów Energetycznych SA, Famor SA, Kolrem S.C., Kuca Sp. z o.o., P.P.U.H. „TERMOPROD” Marek Czupryn, P.P.P.H. „Eltronik” Sp. z o.o., Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kolejnictwa „KOLTECH” Sp. z o.o., R&R Plus Sp. z o.o., Radioautomatyka Sp. z o.o., Sesto Sp. z o.o., SSK Rail Sp. z o.o. Na stoisku w namiocie D wraz z Izbą wystawiały się firmy: Advantech Poland Sp. z o.o., Fabryka Elementów Złącznych FEZ SA, KOLEN R. Jaworski i wspólnicy Sp. J., Krakowskie Zakłady Automatyki SA, Krause Sp. z o.o., Lankwitzer Polska Sp. z o.o., Pixel Sp. z o.o., Venture Industries Sp. z o.o., HUTREM SERWIS S.A., Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.

W programie Targów TRAKO znalazły się także debaty, konferencje, seminaria oraz pokazy, w tym sześć wydarzeń pod patronatem Raportu Kolejowego, wydawnictwa Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Pod patronatem Raportu Kolejowego odbyły się: konferencja „Koleje Samorządowe - przyjazne podróżnym” (organizowana przez Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych), konferencja „Platforma cyfryzacyjna a wdrażanie IV Pakietu Kolejowego” (org. Międzynarodowy Związek Kolei, Instytut Kolejnictwa, Stowarzyszenie Ekspertów i Menadżerów Transportu Szynowego), debata „Kolej na finanse, czyli jak wypośrodkować pomiędzy misją publiczną a biznesem” (org. PKP SA), IV edycja międzynarodowej konferencji Rail22 „Co hamuje kolejowe przewozy towarowe?” (org. Fundacja Pro Kolej), debata „Stan bezpieczeństwa kolei” (org. Urząd Transportu Kolejowego, Departament Bezpieczeństwa Kolejowego) oraz konferencja „Rozwój projektów innowacyjnych a prawo przetargowe” (org. Klaster Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Luxtorpeda 2.0, Centrum Rozwoju Transportu Sp. z o.o., Blue Ocean Business Consulting Sp. z o.o.).

Targom TRAKO towarzyszył szereg prestiżowych konkursów, w tym Konkurs Społecznie Odpowiedzialna Kolejowa Firma Roku, który odbywał się pod patronatem i przy wsparciu Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, Raportu Kolejowego i Raportu Tramwajowego. W konkursie przyznano dwie pierwsze nagrody w kategorii dużej firmy – dla Axtone SA oraz PKP Energetyka SA. Pierwszą nagrodę w kategorii średniej firmy otrzymała Enika Sp. z o.o. Jury przyznało także jedno wyróżnienie dla odpowiedzialnej społecznie firmy – tytuł ten otrzymała Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. Na targach odbyło się również rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla studentów Engineer Student Award 2017, którego organizatorem były firmy M&MR Trading Polska Sp. z o.o. oraz TransComfort, a patronem Izba i Raport Kolejowy.

Dziękujemy wszystkim naszym współwystawcom i firmom członkowskim za aktywny udział w targach, dyskusjach i konferencjach. Już teraz zapraszamy do współpracy przy następnych Targach TRAKO.

 

RELACJA TRAKO 2015

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

W dniach 21-25 września w Gdańsku, w Centrum Wystawienniczo Kongresowym AmberExpo, po raz 11 odbyły się największe i najbardziej prestiżowe w Polsce, a także drugie w Europie, Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2015, które patronatem honorowym objęła Maria Wasiak – Minister Infrastruktury i Rozwoju.

Organizatorzy udostępnili dla wystawców 6 hal wystawienniczych o łącznej powierzchni 12 000 metrów kwadratowych, na których zaprezentowało się około 600 firm.

Imprezie targowej towarzyszyły konferencje, seminaria, debaty oraz prezentacje firm. Dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców spotkały się debaty przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju i Grupę PKP a których celem było wskazanie obowiązujących kierunków i priorytetów w ramach otwarcia nowej perspektywy budżetowej w latach 2014-2020.

Wśród wydarzeń mających miejsce na targach TRAKO nie zabrakło również charytatywnej, zainicjowanej przez Radę Programową targów. Inicjatywa o nazwie TRAKO DZIECIOM już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń targowych. Celem tej akcji jest wsparcie Fundacji Hospicyjnej im. Księdza Eugeniusza Dutkiewicza. Akcji tej towarzyszyła również ósma edycja konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zatytułowana „Mój dworzec Kolejowy”. Prace plastyczne zostały zlicytowane na wieczornej uroczystości spotkania wystawców. Fundusze z aukcji zostały przekazana na konto Hospicjum.

     Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei jest na targach od samego początku tego wydarzenia, także i w tym roku nie zabrakło w Gdańsku naszego stoiska, który mieściło się w hali C 08. Wraz z nami wystawiło się  12 firm członkowskich:

- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kolejnictwa KOLTECH Sp. z o.o., które zaprezentowało nową ofertę poszerzoną o miernik przesunięcia kąta fazowego BMKF, miernik przesunięcia fazy MPKF-360 czy stanowisko TSHP-2K do testowania i napraw generatorów SHP,

- ATEM-POLSKA Sp. z o.o. Polska promująca możliwość projektowania i oferowania rozwiązań ICT oraz korzystania z wiedzy specjalistycznej Grupy VINCI.

- Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o. prezentująca baterie NiCd oraz jedyną na całym świecie technologie FNC®,

- Fabryka Elementów Złącznych FEZ S.A., która zaprezentowała między innymi elementy przytwierdzeń i złącz nawierzchni kolejowej w tym śruby stopowe typu HS, śruby łubkowe, śruby sprężające

- Aksel Sp. z o.o. oferujący urządzenia do wyposażania nowych oraz modernizowanych pojazdów szynowych, System Wspomagania Maszynisty i Służb Eksploatacyjnych Przewoźnika - InterLoco™ oraz  System Aksel ARJ - Elektroniczny Rozkład Jazdy z funkcjonalnością współpracy z Systemem Informacji Pasażerskiej i Systemem Liczenia Pasażerów zainstalowanymi na pojeździe.

-TRADE-PORT Sp. z o.o., który nie tylko potwierdził swoją istotną pozycję dostawcy szyn, rozjazdów i części rozjazdowych, podkładów i akcesoriów kolejowych, ale także zaprezentował możliwość podjęcia współpracy przy projektowaniu.

- PPPiH “ ELTRONIK” Sp. z o.o. specjalizującą się w projektowaniu wysokiej jakości urządzeń elektronicznych dla taboru szynowego, produkcji wysokiej jakości urządzeń elektronicznych dla taboru szynowego oraz naprawach aparatury i urządzeń.

- FAMOR S.A. oferujący oprawy i linie świetlne przeznaczone do przedziałów pasażerskich, wbudowania w sufit, oświetlenie awaryjne czy przedziałów służbowych, toalet itp.

- Fabryka Przewodów Energetycznych S.A. promująca między innymi elektroenergetyczne przewody miedziane czy też przewody ze stopu miedzi z magnezem BZII.

- KOLREM S.C. oferujący odkuwki swobodnie kute, odkuwki matrycowe oraz koła zębate,

 - Modus Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. promujący wyroby odzieży mundurowej i korporacyjnej,

- Sesto Sp. z o.o., która pokazała zaawansowane systemy automatyki trakcyjnej TEO oraz automatyki kolejowej nn NEO dedykowane dla trakcji kolejowej i miejskiej.

Wraz z firmą Aksel Sp. z o.o. wystawiła się Niemiecka firma Deuta Werke GmBH.

Na Targach Trako doszło do ważnych wydarzeń dla naszej Izby.

Stoisko Izby odwiedzili przedstawiciele urzędów i władz związanych z koleją w Polsce oraz delegacje z zagranicy- Czech, Niemiec, Japonii, Litwy i innych. Doszło między do podpisania umowy między PKP PLK a Kolejami Czeskimi o współpracy transgranicznej,

Wiele firm zrzeszonych w Izbie Kolei wykorzystało targi Trako do promocji poprzez ekspozycję na własnych stoiskach.  Z tej możliwości skorzystało aż 51 firm, co tylko potwierdza jak ważna dla branży jest gdańska impreza.

TABOR

Podczas gdańskich targów Trako nie odłącznym elementem jest ekspozycja taborowa. W tym roku, na torach ekspozycyjnych A i B, udostępnionych przez organizatorów, zaprezentowano ponad 20 eksponatów. Swoje wyroby pokazali najwięksi rodzimi producenci – Newag, PESA czy Solaris.

Solaris Bus&Coach S.A. z Owińska zaprezentował  podczas imprezy swój tramwaj Tramino Olsztyn. Pojazd ten liczy 29,3 metra długości oraz 2,5 metra szerokości. Pomieści 200 pasażerów w tym 43 na miejscach siedzących. Co najciekawsze w tym produkcie to wyposażenie go w szereg innowacyjnych rozwiązań na skalę europejską -  układ poziomowania przy różnym obciążeniu i zużyciu obręczy kół oraz system stabilizacji toru jazdy.

Bydgoska PESA pokazała natomiast Jazz dla Warszawy i Twist dla Wrocławia. Pięcioczłonowy Jazz, to tramwaj nowego typu, w którym zastosowano bezosiowe wózki jezdnych w rezultacie czego podłoga jest płaska i nie posiada żadnych wzniosów. Tramwaje tego typu jeżdżą już w stolicy naszego kraju oraz w Gdańsku. W Twiście natomiast układ napędowy umożliwia odzyskiwanie energii podczas hamowania i jej zwrot do sieci co obniża koszty utrzymania tramwaju. W tym wypadku atutem zastosowanego napędu jest możliwość przemieszczania pojazdu w warunkach awaryjnych przy wykorzystaniu energii zgromadzonej w baterii.

Ponadto zwiedzający mogli zobaczyć pojazd szynowo-drogowy typ 9C160 ORION firmy              Crystal Traktor Krzysztof Puławski, jak również wózek do wagonów towarowych Y25Lsi(f)-DC1 zestawami towarowymi R60  z Lucchini Poland.

Obok nowoczesnych pojazdów na torze ekspozycyjnym stanął także wagon historyczny. Modertrans Poznań Sp. z o.o. odbudował dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu Sp. z o.o. wagonu Carl Weyer z 1905 roku . 

Nowy i zmodernizowany tabor kolejowy został zademonstrowany na torze ekspozycyjnym B. Newag S.A. pokazał rekordzistę, czyli EZT „Impuls” w barwach Kolei Mazowieckich. Przypomnijmy, ze pojazd ten podczas testów na Centralnej Magistrali Kolejowej osiągnął prędkość 226 km/h bijąc poprzedni rekord o 15 km. Ponadto pokazano jednosystemową lokomotywę elektryczną DRAGON, czyli pierwszy pojazd trakcyjny z platformy sześcioosiowych lokomotyw charakteryzujący się wysoką siłą pociągową o wartości do 374 kN, masą wynoszącą 119 t, systemem antypoślizgowym oraz indywidualnym napędem na każdą oś w rezultacie czego może prowadzić ciężkie skłądy towarowe.

Z oferty Stadlera można było zwiedzić trzy pojazdy – znany już z polskich torów Flirt³ w malaturach ŁKA i PKP Intercity oraz przegubowy zespół trakcyjny GTW dla Ferrovie Nord Milano. Te ostatnie pojazdy sprzedano na całym świecie w ilości ponad 400 sztuk, zostały skonstruowane jako pojazdy modułowe w których moduł mocy został umieszczony w środku. Istota w tym pojeździe jest także dostępność do wszystkich systemów i podzespołów z zewnątrz.

Sporą reprezentację pojazdów pokazała na targach PESA. Oprócz wspomnianych wcześniej tramwajów Jazz i Twist można było zobaczyć bardzo oczekiwanego na naszych torach EMU PesaDart czy też pierwszy polski pojazd piętrowy Sundeck. Pierwszy z wymienionych i opisywany na łamach Raportu Kolejowego w nr 3 pojazd to  elektryczny zespół trakcyjny klasy intercity nowej generacji, przeznaczony głównie do obsługi linii dalekobieżnych dla europejskich i światowych przewoźników. Sundeck to piętrowe składy typu Push-Pull przeznaczone przede wszystkim do obsługi aglomeracji miejskich. W swojej podstawowej wersji składa się z lokomotywy elektrycznej Gama, piętrowego wagonu sterowniczego i do 6 piętrowych wagonów środkowych. Samym składem podróżować może jednocześnie ok. 1700 pasażerów.

Seminaria, konferencje…

Już w dniu poprzedzającym Targi Trako, 21 września odbyły się konferencje i seminaria.  W hotelu Mercure między innymi odbyła się konferencja pt. „Kompatybilność elektromagnetyczna w systemach komunikacji tramwajowej”, która przybliżyła uczestnikom zagadnienia i wyzwania związane z zakłóceniami eleketromagnetycznymi w komunikacji tramwajowej. Następnie                                   w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo, odbyło się seminarium „Uwarunkowania dopuszczania i eksploatacji taboru kolejowego modernizowanego i nowego”, które w związku z zmianami w prawie krajowym i europejskim miało na celu uzupełnienie oraz uaktualnienie wiedzy pracowników polskich podmiotów gospodarczych.

22 września był pierwszym dniem otwartym dla zwiedzających. Otworzyła go 8 Międzynarodowa Konferencja OSŻD „Praktyka przekraczania granic transportem kolejowym”. O tej samej porze Przewozy Regionalne Sp. z o.o. zaprosiły uczestników do udziału w pokazie zmodernizowanego EZT przygotowany przez Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Ponadto KZN Bieżanów zaprezentowało możliwości technologii logistyki rozjazdów kolejowych w blokach. Pokazy odbywały w godzinach 11.00 i 15.00, każdego dnia targów.

W tym samym czasie w Sali kongresowej 1 budynku AmberExpo, Rada Programowa Targów TRAKO uroczyście otworzyła targi, po czym odbyła się debata „Szanse i zagrożenia w perspektywie budżetowej 2014-2020”.  Na torach ekspozycyjnych natomiast miała miejsce premiera dalekobieżnego elektrycznego zespołu trakcyjnego nowej generacji ezt PesaDART, bydgoskiej firmy PESA S.A. Aktywny był także Urząd Transportu Kolejowego, który przygotował seminarium „Stan bezpieczeństwa transportu kolejowego w 2014 r”.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja Kolejowych Zakładów Łączności Sp. z o.o. podczas, której opowiedziano o nowoczesnych Systemach Łączności Kolejowej SLK. Równolegle trwała konferencja prasowa Solaris Bus & Coach S.A. „ Nowości i oferta dla rynku tramwajowego w Polsce i zagranicą”, podczas której zaprezentowano produkty marki Solaris, w tym najnowszy tramwaj Solaris Tramino Olsztyn.

W związku z światowym dniem bez samochodu, IGKM o godzinie 15 przygotowało dwugodzinną debatę na temat przyszłości komunikacji miejskiej.

Na zakończenie dnia w Europejskim Centrum Solidarności organizatorzy targów Trako przyznali nagrody firmom, których część trafiła do firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei:

-nagroda im. inż. Józefa Nowkuńskiego otrzymała Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. za projekt o nazwie „Budowa Systemu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej”, który został zrealizowany w Ramach Programu Operacyjnego infrastruktura i Środowisko- Tabor ŁKA Elektryczne Zespoły Trakcyjne Flirt3 i Zaplecze Techniczne ŁKA Kategoria Infrastruktura. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała również PESA Bydgoszcz S.A. za Spalinowy Zespół Trakcyjny Atr 220.

- w konkursie o nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego w kategorii infrastruktura wyróżnienie otrzymały Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. za System Zabezpieczenia Pojazdów typu SZP.

-wyróżnienie im. inż. Ernesta Malinowskiego w kategorii tabor otrzymał Zakład Elektroniki Przemysłowej „ENIKA” Sp. z o.o. za przetwornicę statyczną dużej mocy do wagonów metra ENI-PTC/750/24/AC-100.

-w konkursie SITK RP. im. prof. Czesława Jaworskiego wyróżnienie otrzymała firma MABO Sp. z o.o. za urządzenie naprężające do kompensacji długości w przewodach jezdnych i liniach nośnych.

-nagrodę główną SITK RP. im. prof. Czesława Jaworskiego w kategorii pojazdy, za wybitne osiągnięcia w stosowaniu nowych technologii i urządzeń trakcji elektrycznej otrzymała bydgoska PESA S.A., za Elektryczny Zespół Trakcyjny PesaDART (43WE). Wyróżnienie w tej kategorii przypadło firmie NEWAG S.A. za Elektryczny Zespół Trakcyjny typu 45 WE oraz EC ENGINEERING za pantograf kolejowy 200 EC.

-za innowacyjne rozwiązania techniczne i nowoczesne technologie w dziedzinie trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej w konkursie o nagrodę im. prof. Jana Podoskiego w kategorii tabor szynowy otzrymała PESA Bydgoszcz S.A. za PESA 134N Jazz.

-wyróżnienie w kategorii części, podzespoły i wyposażanie taboru otrzymała firma NOVAMEDIA Innovision Sp. z o.o. za system INTERKOM.

-M&MR TRADING Polska Sp. z o.o./Transcomfort otrzymało nagrodę w kategorii infrastruktura torowa za System do kompleksowego wykonywania nawierzchni torowej wraz z podbudową.

-konkurs na najatrakcyjniejszą ekspozycję targów TRAKO 2015 w kategorii: ekspozycja od 31 metrów kwadratowych wygrał BOMBARDIER TRANSPORTATION ZWUS POLSKA Sp. z o.o.

    W drugim dniu targów Organizacja Współpracy Kolei wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju przygotowała VIII Międzynarodową Konferencję „Praktyka Przekraczania Granic Transportem Kolejowym. W tym samym czasie odbyła się prezentacja „Zintegrowane rozwiązania dla infrastruktury szynowej”, przygotowane przez Grupę Vossloh. Goście na stoisku Izby czyli Commit Project Partners GmbH przygotowali spotkania B2B z przedsiębiorcami z Nadrenii-Westfalii. Wiele działo się na torach ekspozycyjnych. PESA zaprosiła dziennikarzy na śniadanie prasowe w push pullu. S.A.  Firma Newag S.A. zaprezentowała pojazd Impuls 45WE, który 29 sierpnia br. pobił rekord prędkości i przejechał trasę 226 km/h. Ponadto miała miejsce prezentacja pojazdu STADLER FLIRT dla PKP Intercity.

Tego samego dnia na stoisku firmy ASTE Sp. z o.o. odbyło się uroczyste wręczenia nagród za udział w konkursie „Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie”

Na konkurs wpłynęło łącznie 16 zgłoszeń, w 3 kategoriach:

- w kategorii „firmy małe” 1 zgłoszenie

- w kategorii „firmy średnie” 3 zgłoszenia

- w kategorii „firmy duże” 12 zgłoszeń

Po wnikliwym przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń wybrano zwycięzców:

W kategorii „firmy małe” nie przyznano żadnej nagrody

W kategorii „firmy średnie” przyznano pierwsze miejsce firmie:

- ENIKA Sp. z o.o. w szczególności za wyjątkowe działania w zakresie aktywizacji osób trwale bezrobotnych z lokalnego rynku.

W kategorii „firmy duże” przyznano dwa pierwsze miejsca (ex aequo) firmom:

- AXTONE S.A. w szczególności za wyjątkowe zaangażowanie w życie społeczności lokalnej i wspieranie lokalnych działań społecznych;

- PKP ENERGETYKA SA w szczególności za wyjątkowe działania na rzecz edukacji dzieci (Akademia Małego Amperka).

Jury postanowiło także przyznać wyróżnienie firmie Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. za znaczące zaangażowanie społeczne już od początku istnienia firmy.

 „Co wiesz o…?” pod taką nazwą został natomiast zorganizowany konkurs przez firmy Pesa, Solaris, Track Tec, który odbył się trzeciego dnia targów. Natomiast na dworcu głównym w Gdyni pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego przygotowali „Dzień Pasażera”, który promowali wiedzę o prawach i obowiązkach pasażerów na dworcach kolejowych w całej Polsce. „ Dzień Pasażera był ostatnią atrakcją tego dnia Targów Trako 2015.

Piątek na Trako poświęcono przede wszystkim na Dzień Kariery podczas, którego zaprezentowano dwie firmy- Pesa S.A. oraz Track Tec. UTK zorganizował prelekcję dla najmłodszych „Kolejowe ABC”, którego celem było promowanie bezpieczeństwa, praw pasażerów a także wskazanie najmłodszym uczestnikom dobrych nawyków służących zwiększeniu bezpieczeństwa. W tym samym czasie odbyło się godzinne „100 pytań do eksperta Tinesa”, które przygotował Tines S.A. Rada programowa Trako oraz Fundacja Hospicyjna wyłonili laureatów w konkursie dla dzieci „Mój dworzec kolejowy”, co było ostatnią atrakcją tego dnia przygotowaną przez organizatorów.

Targi TRAKO, których organizacją zajmują się Międzynarodowe Targi Gdańskie oraz grupa PKP S.A.,są nie tylko idealnym miejscem do spotkań branżowych, ale są również doskonałym miejscem do promowania transportu szynowego, spedycji, logistyki kolejowej oraz zaprezentowania nowych technologii.

FOTORELACJA 2017

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________-

 IMG_4801 IMG_4803 IMG_4821 IMG_4822 IMG_4824 IMG_4828 IMG_4836 IMG_4838 IMG_4864 IMG_4909 IMG_4915 IMG_4986 IMG_5006 IMG_5028 IMG_5037 IMG_5217 IMG_5224 IMG_5231 IMG_5241 IMG_5247 IMG_5248 IMG_5254 IMG_5262 IMG_5274 IMG_5279 IMG_5290 IMG_5297 IMG_5304 IMG_5317 IMG_5333 IMG_5390 IMG_5541 IMG_5554 OBROBIĆ IMG_5554 POPRAWIONE IMG_5599 POPRAWIONE IMG_5712 IMG_5805 IMG_5808 IMG_5812 IMG_5819

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
ul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz

e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
telefon: +48 52 324 93 80
faks: +48 52 331 25 30

NIP 967 10 47 950
KRS 00000 25768 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejstru Sądowego
Regon 092 454 672
Konto ING Bank Śląski Oddział Bydgoszcz 41 1050 1139 1000 0022 9700 3499

 


 

Dyrektor Generalny
Adam Musiał
tel.: 52 324 93 80
a.musial@izbakolei.pl

Dyrektor
Dorota Markiewicz
tel.: 52 324 93 80
d.markiewicz@izbakolei.pl

Manager
Aleksandra Jasińska
tel.: 508 501 037
a.jasinska@izbakolei.pl

Manager
Zbigniew Wiśniewski
tel.: 508 500 995
z.wisniewski@izbakolei.pl

Z-ca Redaktora Naczelnego
Radosław Karwicki
tel.: 508 501 069
r.karwicki@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Anna Modrzejewska
tel.: 501 797 551
a.modrzejewska@izbakolei.pl

Specjalista ds. Marketingu
Edyta Studzińska
tel.: 500 474 832
e.studzinska@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Justyna Bartczak
tel.: 795 022 754
j.bartczak@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Katarzyna Umińska
tel.: 508 603 310
k.uminska@izbakolei.pl

Pracownik Redakcji
Lena Szuster
tel.: 536 712 192
l.szuster@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Karolina Karólczak-Morawska
tel.: 508 501 012
k.karolczak@izbakolei.pl

Asystentka / Handlowiec
Monika Olszewska
tel.: 534 577 822
m.olszewska@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Rafał Hinc
tel.: 577 337 624
r.hinc@izbakolei.pl

Księgowość
Anna Tomaszewska
tel.: 508 501 092
ksiegowosc@izbakolei.pl

Pracownik Sekretariatu
Karolina Mazurek-Ligowska
tel.: 571 391 317
sekretariat1@izbakolei.pl

grupa MTMdesign: