Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

Stoisko Izby na XI Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOPOWER 2017

Szanowni Państwo

W dniach 23 – 25 maja 2017 r. w Poznaniu, odbędą się

MIĘDZYNARODOWE TARGI ENERGETYKI EXPOPOWER 2017,

mtp_expower

W związku z powyższym zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa do odwiedzenia stoiska Izby.

 

 Kontakt w sprawach organizacyjnych:  Anna Modrzejewska  tel: 501 797 551 e-mail:a.modrzejewska@izbakolei.pl

RELACJA 2015

________________________________________________________________________________________________________________________________________

MIĘDZYNARODOWE TARGI ENERGETYKI EXPOPOWER 2015, 26 – 28 maja 2015 r. w Poznań

Poznańskie targi Expopower były pierwszą w 2015 roku okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami, produktami i trendami w energetyce w wymiarze światowym. Tegoroczne edycja zgromadziła bowiem największych producentów wyposażenia i systemów, a także dostawców aparatury i gotowych rozwiązań dla branży energetycznej.
EXPOPOWER to jedna z największych imprez targowych branży energetycznej w Polsce. W halach MTP swoje ekspozycje przedstawiło ponad 200 wystawców z kilkunastu krajów i kilku kontynentów. Jednym z nich była Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, która pokazała się na targach razem z lubelską spółką Elektromontaż.
Stoisko Izby było miejscem licznych spotkań biznesowych oraz wymiany informacji. Przez trzy dni targowe przez stoisko Izby przewinęło się ponad 100 rozmówców Tematem rozmów była tak oferta Izby oraz Elektromontażu jak i najnowsze informacje dotyczące kwestii energetyki na kolei. Innowacyjność i sytuacja w energetyce kolejowej były najczęściej poruszanymi tematami. Co istotne pracownicy samorządu zostali zasypani licznymi pytaniami dotyczącymi przyszłości sektora energetycznego w kolejnictwie.
Elektromontaż Lublin Sp. z o.o. zaprezentował podczas targów pełna ofertę produktową. Lubelskie przedsiębiorstwo jest jednym z najlepszych w kraju dostawcą i eksporterem urządzeń elektrycznych SN i nn. Swoim kontrahentom oferuje więc stacje transformatorowe w obudowie betonowej i metalowej, w tym stacje nietypowe i specjalne do 35 kV i 10 MVA, złącza kablowe SN w obudowie betonowej, rozdzielnice SN i nn, kontenery i elementy konstrukcyjne, urządzenia sterowniczo -pomiarowe i sygnalizacyjne, przewody szynowe magistralne nn, rozłączniki bezpiecznikowe listwowe. Oferta firmy spotkała się z zainteresowaniem ze strony potencjalnych kooperantów.
Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Energetyki odbyły się także liczne konferencje. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te zorganizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich oddział w Poznaniu a dotyczące techniki świetlnej oraz instalacji elektrycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia.
Poznańska impreza z roku na roku zyskuje na znaczeniu. Nie jest to jeszcze ranga bielskich targów Energetab jednak wybrany kierunek i otwarcie na zagranicznych wystawców daje nadzieję na dalszy wzrost liczby wystawców a tym samym poszerzenie oferty przez wystawców.

 

 

RELACJA Z TARGÓW EXPOPOWER 2014- targi branży energetycznej

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Majowe targi EXPOPOWER stanowią dla szeroko rozumianej branży energetycznej pierwszą okazją w roku do zaprezentowania swojej oferty. Tym razem na imprezie pokazało się kilkuset wystawców z całego świata w tym liczni przedstawiciele Tajwanu i Chin.

Poznańskie targi wyróżniają się nie tylko miejscem ekspozycji, ale także sposobem doboru wystawców. Do udziału w Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOOWER zapraszane są przede wszystkim te firmy, które kładą nacisk na nowoczesne technologie w przemyśle energetycznym oraz poszukujące nowych kierunków rozwoju tego sektora. Także odwiedzający stoiska wystawców obecnych na targach EXPOPOWER nie są przypadkowymi przechodniami. Zazwyczaj są to przedstawiciele biur projektowych, zakładów energetycznych czy firm wykonawczych.

Nagrody i wyróżnienia

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei pokazała się na targach wespół z firmami Elektromontaż Lublin Sp. z o. o. oraz Pionet Sp. z o. o. z Gdyni. Izba, obchodząca w tym roku piętnastolecie istnienia, otrzymała z tej okazji, na uroczystej gali otwarcia imprezy okolicznościowe wyróżnienie.

Podczas gali Medalem Prezesa SEP została nagrodzona pierwsza polska rozdzielnica WN w izolacji gazowej SF6 pod nazwą OPTIMA 145 zaprezentowana w holu przez członka Izby Elektobudowę S. A. Rozdzielnica przeznaczona jest do pracy w sieciach rozdzielczych energii elektrycznej o częstotliwości 50 Hz i napięciach znamionowych do 145 kV. Jest to rozdzielnica wnętrzowa, przedziałowa, w aluminiowej osłonie wykonanej jako odlew, z pojedynczym lub podwójnym systemem szyn zbiorczych oraz z wyłącznikiem z komorą samosprężną. Do jej najważniejszych zalet należy:

  • wysokie bezpieczeństwo (dzięki specjalnym zastosowaniom konstrukcyjnym)
  • ograniczenie do minimum czynności konserwacyjnych i serwisowych w trakcie eksploatacji.

Jak się dowiedzieliśmy montaż produktu odbywa się w zakładzie w Koninie w specjalnej hali zapewniającej bardzo wysokie standardy czystości pomieszczeń oraz najwyższą jakość montażu.

Tematyka targów i stoisko Izby

EXPOPOWER wyróżnia biznesowy charakter oraz oferta dla klienta. Tematyka oferty prezentowanej  przez wystawców na targach obejmuje:

- wytwarzanie, przesył i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej,

- maszyny i urządzenia elektryczne,

- przewody i łączniki,

- sterowanie i kontrolę,

- akcesoria układów automatyki,

- instalacje odgromowe,

- budownictwo energetyczne

- oświetlenie.

Prezentujący się na stoisku Izby Pionet Sp.z o. o. zaprezentował rozwiązania firmy Roxtec, znajduje zastosowanie w takich aplikacjach jak budownictwo ogólne czy energetyczne.

Przykładem jest uszczelnienie okrągłe H3-150, czyli rozwiązanie dzielone, dzięki czemu może być wykorzystywane w przypadku, kiedy kable będą dopiero przeprowadzane przez przepust, jak i również w przypadku, kiedy kable są już przeprowadzone.

Elektromontaż- Lublin Sp. z o. o. natomiast pokazała między innymi nowe usługi w zakresie bezwykopowej instalacji rur ochronnych i roboczych w technologii Horyzontalnego Przewiertu Sterowanego za pomocą wiertnicy ASTEC DD 32-38. Metoda ta pozwala na bezkolizyjne pokonywanie przeszkód terenowych przez układanie rur pod obiektami takimi jak:

• drogi i autostrady,

• tereny o gęstej zabudowie,

• torowiska,

• rzeki,

• jeziora,

• tereny bagienne,

• rozlewiska wodne.

Jak zawsze wiele firm związanych z Izbą zaprezentowało swoja ofertę na własnych stoiskach. Podczas imprezy produkty pokazały zatem Astat Sp. z o. o., Aktywizacja Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego, Elektrobudowa S. A., ERKO R. Pętlak Sp. Jawna Bracia Pętlak, Mabo Adolf Bogacki i Protektel Sp. j.

Podsumowanie

Podczas tegorocznych targów wystawcy zaprezentowali wiele nowoczesnych rozwiązań w zakresie izolacji gazowej, programów do projektowania instalacji odgromowych, przyrządów do pomiaru strat dielektrycznych, detektorów termoluminescencyjne, mobilnych systemów pomiarowych przekładników napięciowych czy trójfazowych przekładników prądu.

W trakcie imprezy wyraźnie było widać poszukiwanie przez organizatorów nowych możliwości prezentacji wystawców jak również nowych zakresów tematycznych. Takie podejście dobrze rokuje na przyszłość albowiem targom nie grozi zastój a ukierunkowanie na nowoczesne rozwiązania oraz otwarcie na wystawców z każdego zakątku świata powoduje, że impreza może stać się miejscem kreowania trendów w branży energetycznej. 

 

IMG_5904      IMG_5955

IMG_5976      IMG_5981

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
ul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz

e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
telefon: +48 52 324 93 80
faks: +48 52 331 25 30

NIP 967 10 47 950
KRS 00000 25768 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejstru Sądowego
Regon 092 454 672
Konto ING Bank Śląski Oddział Bydgoszcz 41 1050 1139 1000 0022 9700 3499

 


 

Dyrektor Generalny
Adam Musiał
tel.: 52 324 93 80
a.musial@izbakolei.pl

Dyrektor
Dorota Markiewicz
tel.: 52 324 93 80
d.markiewicz@izbakolei.pl

Manager
Aleksandra Jasińska
tel.: 508 501 037
a.jasinska@izbakolei.pl

Manager
Zbigniew Wiśniewski
tel.: 508 500 995
z.wisniewski@izbakolei.pl

Z-ca Redaktora Naczelnego
Radosław Karwicki
tel.: 508 501 069
r.karwicki@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Anna Modrzejewska
tel.: 501 797 551
a.modrzejewska@izbakolei.pl

Specjalista ds. Marketingu
Edyta Studzińska
tel.: 500 474 832
e.studzinska@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Justyna Bartczak
tel.: 795 022 754
j.bartczak@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Katarzyna Umińska
tel.: 508 603 310
k.uminska@izbakolei.pl

Pracownik Redakcji
Lena Szuster
tel.: 536 712 192
l.szuster@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Karolina Karólczak-Morawska
tel.: 508 501 012
k.karolczak@izbakolei.pl

Asystentka / Handlowiec
Monika Olszewska
tel.: 534 577 822
m.olszewska@izbakolei.pl

Doradca ds. Kluczowych Klientów
Rafał Hinc
tel.: 577 337 624
r.hinc@izbakolei.pl

Księgowość
Anna Tomaszewska
tel.: 508 501 092
ksiegowosc@izbakolei.pl

Pracownik Sekretariatu
Karolina Mazurek-Ligowska
tel.: 571 391 317
sekretariat1@izbakolei.pl

grupa MTMdesign: