MenuMenu
pl | en

  Instytut Pojazdów Szynowych TABOR

  Warszawska 181
  61-055 Poznań

  +48 61 664 13 00
  +48 61 653 40 02

  www.tabor.com.pl
  sekretariat@tabor.com.pl

  Instytut Pojazdów Szynowych „TABOR” jest jedyną w Polsce jednostką badawczo-rozwojową kompleksowo realizującą prace związane z projektowaniem, konstruowaniem oraz badaniami pojazdów szynowych. Istnieje na rynku od 1945 roku. Kadra pracownicza od początku istnienia firmy stanowi najważniejszy zasób IPS „TABOR”. To dzięki ludziom możliwy jest ciągły rozwój firmy oraz wprowadzenie w życie nowych idei. Większość pojazdów szynowych eksploatowanych na polskich torach jest dziełem specjalistów Instytutu. Kadra naukowo-techniczna odbywa staże w renomowanych europejskich firmach produkujących i badających tabor kolejowy.

  Wielu specjalistów Instytutu bierze udział w pracach krajowych i międzynarodowych organizacji taboru szynowego m.in. UIC (Union Internationale des Chemins de Fer) oraz NBRAIL. Dbając o wysoki poziom merytoryczny prac IPS „TABOR” stale współpracuje z wieloma uczelniami i innymi jednostkami naukowymi, badawczo – rozwojowymi oraz utrzymuje stałe kontakty z producentami taboru szynowego w kraju i za granicą. W ramach swojej działalności IPS „TABOR” wydaje publikacje naukowe z branży kolejowej oraz kwartalnik „Pojazdy Szynowe”.
  Badania
  Nowoczesna aparatura pomiarowa, stała automatyzacja i komputeryzacja procesów pomiarowych, bogate wyposażenie badawcze poparte kwalifikacjami doświadczonej kadry, umożliwiają prowadzenie badań zgodnie z wymaganiami organizacji międzynarodowych takich jak:
  Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO)
  Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC)
  Międzynarodowy Związek Kolei (UIC/ERRI)
  Stowarzyszenie Kolei Amerykańskich (AAR)
  Europejski Komitet Normalizacji (CEN)
  Europejski Komitet Normalizacji Elektrotechnicznej (CENELEC).
  IPS „TABOR” może realizować badania wg metod i programów międzynarodowych, a także własnych lub powierzonych przez klienta.

  IPS „TABOR” prowadzi, systematycznie rozwija i doskonali badania ruchowe pojazdów na liniach kolejowych z prędkościami wymaganymi przez zleceniodawców. Są to przede wszystkim badania: właściwości statycznych, quasistatycznych i dynamicznych oraz właściwości akustycznych, wytrzymałościowych i komfortu jazdy pojazdów szynowych. Uniwersalność wyposażenia badawczo-pomiarowego sprawia, że IPS „TABOR” może prowadzić także badania obiektów i urządzeń z pokrewnych dziedzin (np. pojazdy samochodowe, maszyny robocze)
  w zakresie wytrzymałości statycznej i zmęczeniowej, napędów, parametrów ruchowych, zagadnień cieplno-przepływo-wych, odporności na drgania, właściwości akustycznych.

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

  akceptuję czytaj więcej
  grupa MTM | najlepsze strony www