MenuMenu
pl | en

    Holmatro Polska Sp. z o.o.

    Jagiellonska 80
    03-301 Warszawa

    +48 (22) 76 10 404

    www.holmatro.com/pl
    info@holmatro.pl

    O nas

    Sprzęty i systemy hydrauliczne Holmatro są używane na potrzeby akcji ratowniczych, zastosowań przemysłowych oraz w jednostkach specjalnych na całym świecie. Tego rodzaju zastosowania wymagają narzędzi niezawodnych w każdych warunkach. Aby mieć pewność, że użytkownicy sprzętu Holmatro mogą odpowiednio wykonywać specjalistyczne zadania, nieustannie dążymy do tego, aby być liderem w tym sektorze przemysłu, stosując innowacyjne technologie.

    Hasło „Mastering power”, czyli zawładnąć siłą, to kluczowy element wizji firmy Holmatro. Wszystkie nasze produkty łączy jeden podstawowy fakt, a mianowicie to, że wyłącznie kontrolowana siła może być efektywnie wykorzystywana. Narzędzia Holmatro pozwalają użytkownikom stosować duże siły hydrauliczne w praktyczny, kontrolowany i bezpieczny sposób, nawet jeśli korzysta się z nich w najbardziej niekorzystnych warunkach.

    Siła hydrauliki

    Firma Holmatro łączy hydraulikę wysokociśnieniową z innowacyjnymi materiałami i wzornictwem. W wyniku tego powstają narzędzia, które mają zarówno dużą moc, jak i niską wagę. Zobacz film, aby dowiedzieć się więcej o sile hydrauliki:

    Holmatro na świecie

    Marka Holmatro symbolizuje doskonałe działanie, innowacyjność i jakość. Dlatego właśnie projektujemy, tworzymy, produkujemy i testujemy nasze narzędzia we własnym zakresie. Nasze nowoczesne zakłady produkcyjne znajdują się w Holandii i USA, a przedstawicielstwa posiadamy również w Anglii, Polsce i Chinach. We współpracy z rozległą siecią dystrybutorów specjalizujemy się w dostarczaniu najlepszego sprzętu i usług na całym świecie.

    Holmatro ustanawia nowy standard wkolejania

    Systemy wkolejania są dostępne na rynku od kilkudziesięciu lat. Chociaż dostawcy zapewniają o innowacyjności i lekkiej wadze swoich systemów, doświadczenia użytkowników świadczą o czymś innym. Po przeanalizowaniu procesu wkolejania i obecnie dostępnych na rynku systemów, Holmatro opracował trzy rewolucyjne systemy wkolejania łączące wieloletnie doświadczenie we wkolejaniu z najnowocześniejszą technologią.

    Rozwiązania oferujące szybsze, bezpieczniejsze i lepiej kontrolowane wkolejanie pojazdów szynowych na tory

    Przy wkolejaniu pojazdu szynowego na tory liczy się szybkość, bezpieczeństwo i kontrola. Priorytetem jest ograniczenie opóźnień i kosztów, jak również zapewnienie pracownikom bezpiecznego środowiska pracy przy podnoszeniu, przesuwaniu i opuszczaniu pojazdu szynowego. Kierując się tymi priorytetami, Holmatro opracował nadzwyczaj przyjazne użytkownikowi rozwiązanie, które pozwala wykonywać takie zadania szybciej, bezpieczniej i z lepszą kontrolą. Niezależnie od rodzaju pojazdu szynowego.

    Maksymalna dane użytkowe przy minimalnej wadze

    Obciążenia fizyczne zostały znacznie zmniejszone dzięki niezwykle lekkim elementom składowym, które są do 50% lżejsze niż te obecnie używane w podobnych systemach dostępnych na rynku. Potężna pompa Quattro z 4 niezależnymi zaworami sterującymi zapewnia równomierny skok cylindra przy unoszeniu i opuszczaniu ładunku bez względu na jego ciężar. Ułatwia to zsynchronizowaną kontrolę nad pojazdem. Ruch boczny pojazdu odbywa się gładko dzięki zastosowaniu specjalnych łożysk tulejowych zamiast tradycyjnych rolek stalowych.

    Unikalne rozwiązania zapewniające maksymalne bezpieczeństwo pracy

    Holmatro skupia się nie tylko na zmniejszaniu opóźnień, ale również na poprawie bezpieczeństwa. System został wyposażony w kilka interesujących funkcji, aby zapewnić maksymalnie bezpieczne środowisko pracy podczas jego stosowania. Na przykład: zdalne sterowanie pompą umożliwia operatorowi pracę z bezpiecznej odległości oraz swobodne poruszanie się wokół pojazdu szynowego, zapewniając lepszą kontrolę sytuacji. Zawory opuszczające z wbudowaną funkcją zabezpieczającą przed pęknięciem węży na każdym cylindrze podnoszącym zapewniają stabilność ładunku w przypadku pęknięcia węża lub gdy operator przestanie sterować pompą. Aby zapobiec niestabilności pojazdu szynowego i sprzętu, sanie poprzeczne zostały wyposażone we wskaźnik ostrzegający operatora systemu o osiągnięciu limitów krańcowych dla ruchu bocznego.

    Odpowiednie rozwiązanie do każdego zastosowania w dziedzinie wkolejania

    Holmatro oferuje trzy gotowe zestawy, z których każdy dostosowany jest do innych warunków pracy: zestaw podstawowy, zaawansowany i premium. Są to systemy wkolejania do wielu zastosowań w zależności od potrzeb i budżetu.

    System wkolejania (pociągu)

    System wkolejania Holmatro oferuje rozwiązanie do szybkiego, bezpiecznego i kontrolowanego wkolejania pojazdów szynowych na tory. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji systemu lekkie komponenty można łatwo umieszczać, montować i demontować w pojedynkę, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń. Zapewnia to ciągłość pracy poprzez znaczne zmniejszenie opóźnień i kosztów.

    Każde zastosowanie Systemu wkolejania jest inne i tak samo jest z każdym budżetem. Dlatego Holmatro oferuje 3 gotowe zestawy, każdy z nich do stosowania w innych okolicznościach. Jeśli dany zestaw odpowiada Państwa oczekiwaniom, a niewielka zmiana sprawiłaby, że pasowałby jeszcze lepiej, można go łatwo zmodyfikować, wybierając inną funkcję, przesuwania, podnoszenia i podzespoły do podłączenia. Istnieje również możliwość stworzenia własnego Systemu wkolejania. Wybór należy do Państwa!

     

    Wstawianie wykolejonego pociągu z powrotem na szyny

    Gdy dojdzie do wykolejenia pociągu, w celu ponownego wstawienia kół na szyny skład należy podnieść i przesunąć w boku. Służy do tego system wkolejania.

    Johan Knuivers, lider zespołu pogotowania technicznego ProRail: „Szukaliśmy innowacyjnego systemu wkolejania, w którym moglibyśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie. Szybko okazało się, że najbardziej odpowiednim partnerem do rozwiązania naszego problemu była firma Holmatro. Rezultat naszej ścisłej współpracy wprawiał w osłupienie: otrzymaliśmy system wkolejania całkowicie dostosowany do naszych wymogów, wyposażony w najnowszą technologię. System ten poddaliśmy szeroko zakrojonym testom przy zastosowaniu różnych typów taboru kolejowego, między innymi wagonu towarowego wypełnionego w całości wodą. Łączna masa tego wagonu wynosiła 90 ton. Pomimo takiej ekstremalnej masy system działał bezpiecznie i w sposób kontrolowany. Ponieważ na cylindrach mogliśmy przesuwać wagon na boki, bardzo szybko wstawiliśmy go z powrotem na szyny”.

    Chętnie podejmiemy wyzwanie!
    Podnoszenie, pchanie, ciągnięcie, obniżanie, ważenie, przechylanie lub przemieszczanie poziome – niezależnie od tego, w jakim kierunku zmierza Państwa projekt, towarzyszymy Państwu z odpowiednią siłą. We współpracy z naszymi działami Badań i Rozwoju, Produkcji i Serwisu staramy się postawić w Państwa sytuacji i w pełni zaangażować w proces myślenia, aby uzyskać właściwe rozwiązania dla Państwa wymagań użytkowych. Pozwólcie Państwo, że Was zainspirujemy i stawimy czoła wyzwaniu, jakim jest stworzenie rozwiązania konkretnego problemu. Czekamy na informacje od Państwa!

     

     

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

    akceptuję czytaj więcej
    grupa MTM | najlepsze strony www