MenuMenu
pl | en

  Piastowskie Zakłady Przemysłu Gumowego STOMIL Sp. z o.o

  Warszawska 49/51
  05-820 Piastów

  +48 22 723 64 66
  +48 22 723 60 03

  pzpgstomil.pl
  sekretariat@pzpgstomil.pl

  O firmie
  „Piastowskie Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil” Spółka z o.o. są jednym z najstarszych i najbardziej znanych w Polsce producentów wyrobów gumowych i gumowo-metalowych dla kolejnictwa, motoryzacji i wielu innych gałęzi przemysłu.
  Powstały w 1928 roku jako prywatna spółka akcyjna. Zakres działalności produkcyjnej obejmował wówczas obudowy ebonitowe akumulatorów oraz techniczne wyroby gumowe.

  Z upływem lat zakład rozbudowano. Modernizując park maszynowy rozszerzono zakres produkcji o wyroby gumowo-metalowe oraz mieszanki gumowe.
  W 2000 roku przedsiębiorstwo państwowe zostało przekształcone w spółkę z o.o. i istnieje do dziś pod nazwą „Piastowskie Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil” Sp. z o.o.
  Profil produkcji pozostał ten sam. Firma specjalizuje się w wytwarzaniu wyrobów gumowych i gumowo-metalowych (uszczelnienia, zderzaki, amortyzatory, sprzęgła, sworznie, pierścienie, odbijaki….).
  Nasze wyroby mają zastosowanie między innymi w lokomotywach, wagonach kolejowych, wagonach metra i tramwajach.
  Współpracujemy z kolejami polskimi, amerykańskimi i francuskimi.

  Osiemdziesięcioletnie doświadczenie , zaplecze konstrukcyjno-technologiczne, wyposażone w odpowiednią aparaturę laboratoria oraz dział narzędziowy pozwala nam na w pełni profesjonalne zaprojektowanie i uruchomienie produkcji nowych
  W celu zapewnienia wysokiej jakości usług w przemyśle kolejowym i osiągnięcia poziomu jakości rozpoznawalnego na całym świecie, powstał Standard IRIS, który decyzją Zarządu wprowadzamy w naszej firmie.
  Najważniejszym celem naszej firmy jest dostarczenie Klientom wyrobów wysokiej jakości dostosowanych do standardów europejskich i amerykańskich.
  Chcemy aby nasz znak firmowy kojarzył się z wysokim poziomem technicznym wyrobów, terminowymi dostawami i atrakcyjnymi cenami.

  Zapraszamy do współpracy.

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

  akceptuję czytaj więcej
  grupa MTM | najlepsze strony www