MenuMenu
pl | en

  KOLEN R. JAWORSKI I WSPÓLNICY

  Bratnia 8A
  05-091 Ząbki

  +48 22 762 84 44
  +48 22 762 84 44

  www.kolen.pl
  info@kolen.pl
  "

  Firma KOLEN została założona w 1992 roku, specjalizuje się w produkcji urządzeń zabezpieczających i aparatury kontrolno pomiarowej związanej z systemem ochrony ziemnozwarciowej w obwodach trakcji elektrycznej prądu stałego. Wszystkie wytwarzane urządzenia i aparaty pomiarowe są dziełem autorskim.

  System zabezpieczeń ziemnozwarciowych zapewnia wyłączalność zwarć doziemnych, bezpieczeństwo przeciwporażeniowe i ograniczenie prądów błądzących.

  Skuteczność systemu uzyskuje się dzięki zastosowaniu, obok urządzenia zabezpieczenia ziemnozwarciowego w podstacjach trakcyjnych, komplementarnych urządzeń zabezpieczających na szlaku – ograniczników niskonapięciowych.  Wytrzymują one prądy zwarciowe w sytuacjach awaryjnych do niezawodnego łączenia z szynami konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej lub innych uziemionych obiektów inżynieryjnych znajdujących się w strefie oddziaływania sieci trakcyjnej do momentu wyłączenia prądu przez wyłącznik szybki w podstacji trakcyjnej.

  Wśród opracowań KOLEN są specjalistyczne urządzenia pomiarowe i kontrolne:

  • tester do kontroli ograniczników, który umożliwia sprawdzenie ogranicznika w miejscu jego zainstalowania bez konieczności wyłączania napięcia z sieci trakcyjnej,
  • tester  monitorujący ciągłość kabli powrotnych oraz wartość rezystancji uziomu podstacji trakcyjnej,
  • impulsowy miernik do pomiaru metodą dwupunktową rezystancji uziomów prostych i złożonych wykorzystujący tory jako sondę prądową lub tradycyjną metodą trójpunktową, przy prądzie pomiarowym w impulsie do 100 A,
  • mobilny tester do diagnostyki wyzwalaczy prądowych wyłączników szybkich prądu stałego w zakresie do 6 kA; masa wymuszalnika prądowego testera nie przekracza pięćdziesięciu kilogramów,  zasilanie z sieci nn. 230 V.

  Firma KOLEN służy również doradztwem technicznym w zakresie ochrony ziemnozwarciowej oraz problematyki związanej z ograniczaniem prądów błądzących.

  "

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

  akceptuję czytaj więcej
  grupa MTM | najlepsze strony www