Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

Informacje o Izbie

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei jest samorządem – instytucją non – profit, która skupia podmioty gospodarcze związane z rynkiem kolejowym.  Podstawowym celem Izby jest reprezentowanie, ochrona interesów naszych członków, a także inspirowanie i wspomaganie rozwoju transportu szynowego w Polsce. Izba powołana została w 1999 roku na podstawie Ustawy o Izbach Gospodarczych przez 101 podmiotów związanych z rynkiem kolejowym. Siedzibą Izby jest Bydgoszcz. W chwili obecnej Izba skupia ponad 190 podmiotów . Nasza działalność opiera się na organizowaniu konferencji tematycznych, seminariów, misji gospodarczych, szkoleń, warsztatów oraz działalności wystawienniczej na targach branżowych takich jak:  TRAKO, INNOTRANS, ENERGETAB, EXPOPOWER, TRANSEXPO, ENERGETICS i innych, które dają ogromne możliwości zaprezentowania się dużej liczbie odbiorców działających nie tylko w branży kolejowej.

Prowadzimy również działalność informacyjną i wydawniczą. Nasz dwumiesięcznik „Raport Kolejowy” jest uznawanym w branży wydawnictwem, w którym zamieszczamy wywiady, opinie a także sprawozdania z konferencji, spotkań oraz relacje z targów.

Kolejnym naszym wydawnictwem jest Katalog Firm drukowany w ponad 7. tysięcznym nakładzie, kolportowany bezpłatnie do szerokiego grona firm nie tylko związanych z kolejnictwem. Katalog Firm jest wizytówką Izby i jej Członków, jest nośnikiem informacji dla potencjalnych klientów oraz kontrahentów.

Prowadzimy również usługi w zakresie consultingu, doradztwa, badania rynku, poszukiwania i pozyskiwania partnerów handlowych a także promocji w kraju i zagranicą.

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei przez 18 lat swojej działalności stała się rozpoznawalną marką i silnym graczem na rynku transportu szynowego.

Jesteśmy łącznikiem pomiędzy firmami działającymi w branży kolejowej, instytucjami naukowymi oraz przedstawicielami władz. Na rzecz interesów firm związanych z nami współpracujemy m. in. z  Grupą PKP,  Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, Urzędem Transportu Kolejowego oraz Instytutem Kolejnictwa.

NEWSY

 

Forum Biznesu

Departament Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rozwoju zaplanował w roku 2017 (II półrocze) przeprowadzenie I posiedzenia Polsko-Turkmeńskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej. Posiedzeniu komisji będzie towarzyszyć Forum Biznesu.

Firmy zainteresowane współpracą gospodarczą (handel i inwestycje) z rynkiem Republiki Turkmenistanu zostaną zaproszone do udziału w Forum Biznesu.

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Kolejna edycja największego Festiwalu Tańca w Bydgoszczy – Bydgoszcz Żyje Tańcem

3-4 czerwca 2017.

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei została sponsorem najważnieszego tanecznego wydarzenia w Bydgoszczy!

Zostań sponsorem najważniejszego tanecznego wydarzenia w Bydgoszczy!

Strona Bydgoszcz Żyje Tańcem - http://bydgoszczzyjetancem.pl.

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

12 - 14 KWIETNIA 2017

Ogólnopolska Misja specjalna do kaliningradu


Zgłoszenie uczestnictwa w Misji odbywa się poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego faksem lub pocztą elektroniczną na adres organizatora biuro@scc.org.pl w terminie do: 10 marca 2017.

 

Każdy z uczestników misji, niezależnie od reprezentowanej branży czy grupy towarowej odbędzie spotkanie indywidualne z potencjalnymi kontrahentami sprofilowanymi wg. indywidualnych wskazań zawartych w formularzu zgłoszeniowym.

Szczegółowe informacje organizacyjno-zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej : www.scc.org.pl.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Miło nam poinformować, iż Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Ministerstwem Rozwoju realizuje na terenie całego kraju drugą edycję projektu „INFRASTRUKTURA & ROZWÓJ Laboratorium Funduszy Europejskich 2014-2020”. Celem spotkań jest przekazanie  i pogłębienie wiedzy dotyczącej skorzystania z Funduszy Europejskich w latach 2014-2020 między innymi poprzez wskazanie obszarów wsparcia właściwych dla przedsiębiorców, zgodnych z katalogiem programów operacyjnych wchodzących w skład oferty Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 oraz wskazanie ogólnych zasad dotyczących poziomów dofinansowania, limitów, przepisów dotyczących pomocy de minimis oraz innych rodzajów pomocy zgodnych.

W związku z faktem, że nasza Izba jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej , podmioty zrzeszone w naszym samorządzie mają możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń poświęconych powyższym zagadnieniom, które będą organizowane na terenie całej Polski.  Lista lokalizacji, terminy oraz rejestracja zgłoszeń znajdują się  na stronie: www.laboratorium.kig.pl

Więcej informacji uzyskacie również Państwo w Krajowej Izbie Gospodarczej
pod nr tel.: 22 630 96 87 ; 22 630 96 68.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

grupa MTMdesign: