Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

Fabryka Przewodów Energetycznych S.A.ul. Sielecka 1 , 42-500 Będzin
woj. Śląskie

fpeinfo@fpe.com.pl
fpe.com.pl

tel + 48 32 267 30 41
fax +48 32 267 77 49


Miasto Będzin ,w którym znajduje się Fabryka Przewodów Energetycznych S.A. , jest jednym z najstarszych miast w województwie Śląskim, leżącym na tzw. „Bursztynowym szlaku”. Tradycje handlowe dały początek rozwojowi przemysłu w naszym mieście. Początki działalności Fabryki Przewodów Energetycznych datuje się od roku 1928, kiedy to dwaj wspólnicy : Aleksander Goldstaub i Herman Norblin założyli fabrykę kabli. Fabryka nasza należy więc do najstarszych zakładów przemysłu kablowego w Polsce.

Obecnie jesteśmy jednym z największych producentów przewodów gołych w naszym kraju. Wyszkolona załoga gwarantuje wysoki poziom jakości i produkcji. Nasze wyroby wykonywane są zarówno według norm krajowych jak i zagranicznych, do których należą: IEC, DIN, BS, GOST , ASTM i innych – zgodnie z życzeniem klienta. Znaczną część swojej produkcji Fabryka eksportuje do wielu krajów świata. 


grupa MTMdesign: