Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o.ul. Ludwikowo 1 , 85-502 Bydgoszcz
woj. Kujawsko-Pomorskie

biuro@kzl.com.pl
kzl.com.pl

tel +48 52 518 36 70
fax +48 52 518 56 10


Jesteśmy jedynym polskim producentem i dostawcą kolejowych tablic informacyjnych LCD oraz tablic paletowych. Wyposażenie dworców w system informacji wizualnej realizujemy w sposób systemowy.

Zdecydowana większość polskich dworców kolejowych wyposażona jest w system tablic informacyjnych KZŁ.Nasze tablice spełniają wymogi techniczne i funkcjonalne stawiane przed systemem informacji pasażerskiej oraz posiadają świadectwo dopuszczenia GIK. System informacji wizualnej KZŁ jest zgodny z wytycznymi Polskich Linii Kolejowych SA oraz posiada kompatybilność elektromagnetyczną i deklaracje zgodności.

Aktualnie oferowany przez KZŁ system informacji wizualnej oparty na tablicach w technologii LCD jest najnowocześniejszym i najlepszym rozwiązaniem w Europie.Kolejowe Zakłady Łączności oferują elektroniczne tablice informacyjne LCD w wersji niebieskiej i czarnej, tablice LCD-TFT (monitorowe) oraz tablice paletowe. Dostarczany przez KZŁ system informacji wizualnej wraz z tablicami elektronicznymi LCD współpracuje z systemami nadrzędnymi np. SitKol, SEPE.

System elektronicznych tablic informacyjnych opartych na technologii LCD produkowany przez KZŁ został nagrodzony główną nagrodą im. Ernesta Malinowskiego podczas najważniejszych targów kolejowych w Polsce – TRAKO 2009. Należy podkreślić, że jest to najcenniejsza nagroda kolejowa w Polsce, przyznawana co dwa lata.

Kolejowe Zakłady Łączności to także największy i najstarszy producent automatów biletowych w Polsce.W tej dziedzinie KZŁ dostarczają automaty nie tylko na kolej ale również do miast, instytucji i firm prywatnych. W ostatnim czasie Spółka wprowadziła na rynek najnowocześniejsze parkomaty w Polsce, które pełnią także funkcję informatorów.

Za innowację w postaci automatu biletowego LOCOMAT S300iwyposażonego w przystankową tablicę informacyjną LCD, firma na targach SilesiaRAIL otrzymała medal.

Trzecią domeną Kolejowych Zakładów Łączności jest zapewnienie systemu łączności technologicznej na kolei w postaci SLK– systemu łączności dyspozytorskiej. Jest to zaawansowany technologicznie system zapewniający pełną łączność w obrębie lokalnego centrum sterowania (LCS).


grupa MTMdesign: