Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

MTL ASCO RAIL Sp. z o.oul. Wielowiejska 53 , 44-120 Pyskowice
woj. Śląskie

rail@ascorail.eu
www.ascorail.pl

tel +48 32 332 70 00
fax +48 32 233 21 34


Firma MTL ASCO  RAIL Sp. z o.o. od początku swojej działalności tj. od 1991 (pierwotnie jako Growex a obecnie MTL Asco Rail), związana jest z problematyką eksploatacji i napraw pojazdów szynowych. 
Podstawową działalnością firmy w tym zakresie jest projektowanie, wykonawstwo oraz dystrybucja wszelkich przyrządów i urządzeń kontrolno-pomiarowych niezbędnych w procesie naprawy i eksploatacji pojazdów szynowych. Oferta nasza wychodzi na przeciw stale zwiększającym się, odgórnym wymogom stawianym wobec zakładów naprawczych taboru kolejowego, dotyczącym niezbędnego minimalnego wyposażenia w oprzyrządowanie pomiarowe.

Ponadto dostarczamy szeroką gamę części zamiennych dla wagonów i lokomotyw a od początku roku 2008 oferujemy również usługi napraw zestawów kołowych, wraz z obręczowaniem i maźnicowaniem.

Od roku 2009 posiadamy własne obiekty w których zorganizowany został Zakład Diagnostyki i Przeglądów Szynowych, w którym wykonywane są naprawy i serwisy pojazdów szynowych.

Wyroby nasze znalazły zastosowanie i zdobyły uznanie w wielu zakładach, zarówno tych związanych z PKP, jak i prywatnych.

Nasza oferta obejmuje:

PRASY HYDRAULICZNE DO BADAŃ KONTROLNYCH ORAZ NAPRAW RESORÓW, SPRĘŻYN, ZDERZAKÓW I URZĄDZEŃ CIĘGŁOWYCH WRAZ Z DYNAMICZNYM BADANIEM ELEMENTÓW GUMOWYCH.

Firma zajmuje się projektowaniem specjalistycznych pras do badań części zamiennych taboru kolejowego takich jak: resory, sprężyny, zderzaki oraz urządzenia cięgłowe.

W zależności od potrzeb prasy mogą być dostarczone w wersji podstawowej (z ręcznym sterowaniem i odczytem danych na wskaźnikach) lub wyposażone w system informatyczny i elektronikę pozwalającą na sterowanie procesem badań, rejestrację
i archiwizację danych w/g uzgodnionych z klientem kart pomiarowych.
System zawiera zestaw czujników pomiarowych, specjalistyczny układ mikroprocesorowy pozwalający na rejestrację sił
i przemieszczeń występujących podczas trwania pomiaru, oraz komputer z oprogramowaniem pozwalającym na wygenerowanie bardzo czytelnego raportu z wykonanych prób.

Oferujemy projektowanie i wykonanie wszelkich urządzeń hydraulicznych według wymagań klienta !!

PRZYRZĄDY DO POMIARU WIELKOŚCI GEOMETRYCZNYCH.

Zajmujemy się projektowaniem, produkcją i dystrybucją przyrządów pomiarowych, liniałów, sprawdzianów i suwmiarek do:

a/ kontroli zużycia części kolejowych,

b/ kontroli w trakcie, a także po zakończeniu, procesu remontowego akich podzespołów jak:

ramy wózków, zestawy kołowe, ostoje pudeł wagonów i lokomotyw i innych podzespołów pojazdów szynowych.

Doświadczenie naszych pracowników pozwala nam podjąć się skonstruowania każdego przyrządu pomiarowego.

DIAGNOSTYKA, PRZEGLĄDY I SERWIS LOKOMOTYW.

Zakład Diagnostyki Pojazdów Szynowych jest przygotowany do kompleksowych napraw oraz diagnostyki lokomotyw.


grupa MTMdesign: