Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

Piastowskie Zakłady Przemysłu Gumowego STOMIL Sp. z o.oul. Warszawska 49/51 , 05-820 Piastów
woj. Mazowieckie

sekretariat@pzpgstomil.pl
pzpgstomil.pl

tel +48 22 723 64 66
fax +48 22 723 60 03


O firmie
„Piastowskie Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil” Spółka z o.o. są jednym z najstarszych i najbardziej znanych w Polsce producentów wyrobów gumowych i gumowo-metalowych dla kolejnictwa, motoryzacji i wielu innych gałęzi przemysłu.
Powstały w 1928 roku jako prywatna spółka akcyjna. Zakres działalności produkcyjnej obejmował wówczas obudowy ebonitowe akumulatorów oraz techniczne wyroby gumowe.

Z upływem lat zakład rozbudowano. Modernizując park maszynowy rozszerzono zakres produkcji o wyroby gumowo-metalowe oraz mieszanki gumowe.
W 2000 roku przedsiębiorstwo państwowe zostało przekształcone w spółkę z o.o. i istnieje do dziś pod nazwą „Piastowskie Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil” Sp. z o.o.
Profil produkcji pozostał ten sam. Firma specjalizuje się w wytwarzaniu wyrobów gumowych i gumowo-metalowych (uszczelnienia, zderzaki, amortyzatory, sprzęgła, sworznie, pierścienie, odbijaki….).
Nasze wyroby mają zastosowanie między innymi w lokomotywach, wagonach kolejowych, wagonach metra i tramwajach.
Współpracujemy z kolejami polskimi, amerykańskimi i francuskimi.

Osiemdziesięcioletnie doświadczenie , zaplecze konstrukcyjno-technologiczne, wyposażone w odpowiednią aparaturę laboratoria oraz dział narzędziowy pozwala nam na w pełni profesjonalne zaprojektowanie i uruchomienie produkcji nowych
W celu zapewnienia wysokiej jakości usług w przemyśle kolejowym i osiągnięcia poziomu jakości rozpoznawalnego na całym świecie, powstał Standard IRIS, który decyzją Zarządu wprowadzamy w naszej firmie.
Najważniejszym celem naszej firmy jest dostarczenie Klientom wyrobów wysokiej jakości dostosowanych do standardów europejskich i amerykańskich.
Chcemy aby nasz znak firmowy kojarzył się z wysokim poziomem technicznym wyrobów, terminowymi dostawami i atrakcyjnymi cenami.

Zapraszamy do współpracy.


grupa MTMdesign: