MenuMenu
pl | en
  Stoisko Izby na XII Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOPOWER 20182018-04-23 - 2018-04-26

  Informujemy Państwa, że w wyniku współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi przygotowujemy stoisko o powierzchni 30m², usytuowane na skrzyżowaniu czterech ciągów komunikacyjnych.

  Targi EXPOPOWER odbędą się 23-26 kwietnia 2018 r. w Poznaniu.

   

  Zapraszamy Państwa do współwystawiennictwa na specjalnych warunkach. Oferta zgodnie z załączoną kartą zgłoszenia.

  Targi EXPOPOWER to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń od lat gromadzące w Poznaniu polską i zagraniczną branżę energetyczną. Zakres tematyczny obejmuje szeroką gamę zagadnień związanych z energetyką przemysłową, ale również systemami automatyki, sterowania oraz instalacji niskiego napięcia. Wśród zwiedzających targi są przedstawiciele grup energetycznych , zakładów przemysłowych, firm i hurtowni elektrotechnicznych.

  Tegoroczna edycja targów odbywać się będzie równolegle z targami Instalacje, Sawo, Securex oraz z targami Greenpower. Ten blok targów pozwoli na bardzo szeroki przegląd zagadnień związanych z różnorodnego rodzaju instalacjami.

  Światowe trendy w energetyce, innowacje, wyzwania i bezpieczeństwo energetyczne – przegląd oferty wystawców stanowi inspirację dla wielu firm do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań.

  Stoisko Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei na targach energetycznych prezentuje potencjał firm oraz całej branży kolejowej, której prawidłowe funkcjonowanie nierozerwalnie wiąże się z zastosowaniem nowoczesnych technologii i usług rynku energetycznego.

  Zainteresowane firmy prosimy o przesłanie karty zgłoszenia do dnia 20.03.2018 r.

  Kontakt w sprawach organizacyjnych:

  Anna Modrzejewska

  Anna Modrzejewska
  tel: 501 797 551
  e-mail: a.modrzejewska@izbakolei.pl

   

  Zapraszamy na stronę izba na targach

  Expopower – kolejna edycja za nami


  Energetyka, elektrotechnika, maszyny i urządzenia elektryczne, akcesoria układów automatyki, instalacje odgromowe, budownictwo energetyczne i oświetlenie oraz ochrona środowiska w energetyce – na tegorocznej edycji targów Expopower wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentowali najnowsze rozwiązania i technologie z zakresu szeroko pojmowanej energetyki.

  Tegoroczna edycja Expopower, która odbyła się w dniach 23-25 maja 2017 r. w Poznaniu, została wpisana, tak samo jak poprzednia, w ramy ENERGY FUTURE WEEK, czyli cyklu wydarzeń dedykowanych branży energetycznej. Celem wspomnianego cyklu jest analiza problemów, z jakimi boryka się nowoczesna energetyka, ciepłownictwo, gazownictwo czy odnawialne źródła energii. Podczas targów zwiedzający mogli zapoznać się ze światowymi trendami w energetyce, innowacjami, wyzwaniami i bezpieczeństwem energetycznym. Jak co roku przegląd oferty wystawców stanowił inspirację dla wielu firm do zaprezentowania nowatorskich rozwiązań. Expopower umożliwia poznanie rynkowych trendów, także międzynarodowych, wymianę doświadczeń, a także omówienie wyzwań i możliwości, przed którymi stoi branża.

  Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei kolejny raz była patronem branżowym targów, a równocześnie jednym z wielu wystawców. Oferta Izby spotkała się z szerokim zainteresowaniem ze strony firm z branży energetycznej. W rezultacie stoisko Izby stało się miejscem wielu spotkań, podczas których omówiono korzyści z członkostwa w samorządzie oraz scharakteryzowano formy działalności naszego samorządu.

  W tym roku na poznańskich targach towarzyszyły nam dwie firmy członkowskie. Pierwsza z nich, spółka ELESTER-PKP, została uhonorowana Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku nagroda przyznana została za konstrukcję nowoczesnego sterownika programowalnego CZAT7. Jest to jedyny Polski sterownik zgodny z normą IEC 61850, realizujący funkcję automatyki polowej i zabezpieczeniowej w systemach zasilania sieci trakcyjnej prądem stałym. Godnym podkreślenia jest fakt, że sterowniki z rodziny CZAT są od lat najczęściej wybieraną automatyką zabezpieczeniową rozdzielni prądu stałego w naszym kraju. Drugą firmą członkowską, która towarzyszyła nam podczas targów, było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „Eliko”. Spółka ta produkuje kilkadziesiąt rodzajów grzałek i elementów grzejnych, ale także realizuje indywidualne zamówienia na wykonawstwo produktów nietypowych, oferując klientom fachowe doradztwo i pomoc projektanta. 

  Majowe Targi Expopower po raz kolejny były wydarzeniem, które stanowiło istotny głos w dyskusji o przyszłości polskiego sektora energetycznego i jego roli dla polskiej gospodarki w kontekście wyzwań krajowych i międzynarodowych. W tegorocznej edycji targów wzięło udział ponad sto dwadzieścia firm z Polski i zagranicy.

  RELACJA 2015


  MIĘDZYNARODOWE TARGI ENERGETYKI EXPOPOWER 2015, 26 – 28 maja 2015 r. w Poznań

  Poznańskie targi Expopower były pierwszą w 2015 roku okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami, produktami i trendami w energetyce w wymiarze światowym. Tegoroczne edycja zgromadziła bowiem największych producentów wyposażenia i systemów, a także dostawców aparatury i gotowych rozwiązań dla branży energetycznej.
  EXPOPOWER to jedna z największych imprez targowych branży energetycznej w Polsce. W halach MTP swoje ekspozycje przedstawiło ponad 200 wystawców z kilkunastu krajów i kilku kontynentów. Jednym z nich była Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, która pokazała się na targach razem z lubelską spółką Elektromontaż.

  Stoisko Izby było miejscem licznych spotkań biznesowych oraz wymiany informacji. Przez trzy dni targowe przez stoisko Izby przewinęło się ponad 100 rozmówców Tematem rozmów była tak oferta Izby oraz Elektromontażu jak i najnowsze informacje dotyczące kwestii energetyki na kolei. Innowacyjność i sytuacja w energetyce kolejowej były najczęściej poruszanymi tematami. Co istotne pracownicy samorządu zostali zasypani licznymi pytaniami dotyczącymi przyszłości sektora energetycznego w kolejnictwie.

  Elektromontaż Lublin Sp. z o.o. zaprezentował podczas targów pełna ofertę produktową. Lubelskie przedsiębiorstwo jest jednym z najlepszych w kraju dostawcą i eksporterem urządzeń elektrycznych SN i nn. Swoim kontrahentom oferuje więc stacje transformatorowe w obudowie betonowej i metalowej, w tym stacje nietypowe i specjalne do 35 kV i 10 MVA, złącza kablowe SN w obudowie betonowej, rozdzielnice SN i nn, kontenery i elementy konstrukcyjne, urządzenia sterowniczo -pomiarowe i sygnalizacyjne, przewody szynowe magistralne nn, rozłączniki bezpiecznikowe listwowe. Oferta firmy spotkała się z zainteresowaniem ze strony potencjalnych kooperantów.

  Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Energetyki odbyły się także liczne konferencje. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te zorganizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich oddział w Poznaniu a dotyczące techniki świetlnej oraz instalacji elektrycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia.

  Poznańska impreza z roku na roku zyskuje na znaczeniu. Nie jest to jeszcze ranga bielskich targów Energetab jednak wybrany kierunek i otwarcie na zagranicznych wystawców daje nadzieję na dalszy wzrost liczby wystawców a tym samym poszerzenie oferty przez wystawców.

  RELACJA Z TARGÓW EXPOPOWER 2014- targi branży energetycznej


  Majowe targi EXPOPOWER stanowią dla szeroko rozumianej branży energetycznej pierwszą okazją w roku do zaprezentowania swojej oferty. Tym razem na imprezie pokazało się kilkuset wystawców z całego świata w tym liczni przedstawiciele Tajwanu i Chin.

  Poznańskie targi wyróżniają się nie tylko miejscem ekspozycji, ale także sposobem doboru wystawców. Do udziału w Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOOWER zapraszane są przede wszystkim te firmy, które kładą nacisk na nowoczesne technologie w przemyśle energetycznym oraz poszukujące nowych kierunków rozwoju tego sektora. Także odwiedzający stoiska wystawców obecnych na targach EXPOPOWER nie są przypadkowymi przechodniami. Zazwyczaj są to przedstawiciele biur projektowych, zakładów energetycznych czy firm wykonawczych.

  Nagrody i wyróżnienia

  Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei pokazała się na targach wespół z firmami Elektromontaż Lublin Sp. z o. o. oraz Pionet Sp. z o. o. z Gdyni. Izba, obchodząca w tym roku piętnastolecie istnienia, otrzymała z tej okazji, na uroczystej gali otwarcia imprezy okolicznościowe wyróżnienie.

  Podczas gali Medalem Prezesa SEP została nagrodzona pierwsza polska rozdzielnica WN w izolacji gazowej SF6 pod nazwą OPTIMA 145 zaprezentowana w holu przez członka Izby Elektobudowę S. A. Rozdzielnica przeznaczona jest do pracy w sieciach rozdzielczych energii elektrycznej o częstotliwości 50 Hz i napięciach znamionowych do 145 kV. Jest to rozdzielnica wnętrzowa, przedziałowa, w aluminiowej osłonie wykonanej jako odlew, z pojedynczym lub podwójnym systemem szyn zbiorczych oraz z wyłącznikiem z komorą samosprężną. Do jej najważniejszych zalet należy:

  • wysokie bezpieczeństwo (dzięki specjalnym zastosowaniom konstrukcyjnym)
  • ograniczenie do minimum czynności konserwacyjnych i serwisowych w trakcie eksploatacji.

  Jak się dowiedzieliśmy montaż produktu odbywa się w zakładzie w Koninie w specjalnej hali zapewniającej bardzo wysokie standardy czystości pomieszczeń oraz najwyższą jakość montażu.

  Tematyka targów i stoisko Izby

  EXPOPOWER wyróżnia biznesowy charakter oraz oferta dla klienta. Tematyka oferty prezentowanej  przez wystawców na targach obejmuje:

  • wytwarzanie, przesył i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej,
  • maszyny i urządzenia elektryczne,
  • przewody i łączniki,
  • sterowanie i kontrolę,
  • akcesoria układów automatyki,
  • instalacje odgromowe,
  • budownictwo energetyczne
  • oświetlenie.

  Prezentujący się na stoisku Izby Pionet Sp.z o. o. zaprezentował rozwiązania firmy Roxtec, znajduje zastosowanie w takich aplikacjach jak budownictwo ogólne czy energetyczne.

  Przykładem jest uszczelnienie okrągłe H3-150, czyli rozwiązanie dzielone, dzięki czemu może być wykorzystywane w przypadku, kiedy kable będą dopiero przeprowadzane przez przepust, jak i również w przypadku, kiedy kable są już przeprowadzone.

  Elektromontaż- Lublin Sp. z o. o. natomiast pokazała między innymi nowe usługi w zakresie bezwykopowej instalacji rur ochronnych i roboczych w technologii Horyzontalnego Przewiertu Sterowanego za pomocą wiertnicy ASTEC DD 32-38. Metoda ta pozwala na bezkolizyjne pokonywanie przeszkód terenowych przez układanie rur pod obiektami takimi jak:

  • drogi i autostrady,
  • tereny o gęstej zabudowie,
  • torowiska,
  • rzeki,
  • jeziora,
  • tereny bagienne,
  • rozlewiska wodne.

  Jak zawsze wiele firm związanych z Izbą zaprezentowało swoja ofertę na własnych stoiskach. Podczas imprezy produkty pokazały zatem Astat Sp. z o. o., Aktywizacja Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego, Elektrobudowa S. A., ERKO R. Pętlak Sp. Jawna Bracia Pętlak, Mabo Adolf Bogacki i Protektel Sp. j.

  Podsumowanie

  Podczas tegorocznych targów wystawcy zaprezentowali wiele nowoczesnych rozwiązań w zakresie izolacji gazowej, programów do projektowania instalacji odgromowych, przyrządów do pomiaru strat dielektrycznych, detektorów termoluminescencyjne, mobilnych systemów pomiarowych przekładników napięciowych czy trójfazowych przekładników prądu.

  W trakcie imprezy wyraźnie było widać poszukiwanie przez organizatorów nowych możliwości prezentacji wystawców jak również nowych zakresów tematycznych. Takie podejście dobrze rokuje na przyszłość albowiem targom nie grozi zastój a ukierunkowanie na nowoczesne rozwiązania oraz otwarcie na wystawców z każdego zakątku świata powoduje, że impreza może stać się miejscem kreowania trendów w branży energetycznej.

  FOTORELACJA 2017

  DSC07460 DSC074611166 DSC074621167 DSC074641168 DSC074691169 DSC074741170 DSC074811172 DSC074851173

  Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Koleiul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
  telefon: +48 52 324 93 80
  faks: +48 52 331 25 30

  NIP 967 10 47 950
  Regon 092 454 672
  KRS 00000 25768 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejstru Sądowego
  Konto ING Bank Śląski Oddział Bydgoszcz 41 1050 1139 1000 0022 9700 3499

  Nasz zespół
  Adam MusiałDyrektor Generalnytel.: 52 324 93 80a.musial@izbakolei.pl
  Dorota MarkiewiczDyrektortel.: 52 324 93 80d.markiewicz@izbakolei.pl
  Katarzyna UmińskaAsystentka Dyrektoratel.: 508 603 310k.uminska@izbakolei.pl
  Karolina Mazurek-LigowskaPracownik Sekretariatutel.: 571 391 317sekretariat1@izbakolei.pl
  Agnieszka JedwabińskaAsystentka Dyrektoratel.: 515 454 183sekretariat@izbakolei.pl
  Aleksandra JasińskaManagertel.: 508 501 037a.jasinska@izbakolei.pl
  Zbigniew WiśniewskiManagertel.: 508 500 995z.wisniewski@izbakolei.pl
  Radosław KarwickiZ-ca Redaktora Naczelnegotel.: 508 501 069r.karwicki@izbakolei.pl
  Anna ModrzejewskaDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 501 797 551a.modrzejewska@izbakolei.pl
  Edyta StudzińskaSpecjalista ds. Marketingutel.: 500 474 832e.studzinska@izbakolei.pl
  Justyna BartczakDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 795 022 754j.bartczak@izbakolei.pl
  Lena SzusterPracownik Redakcjitel.: 536 712 192l.szuster@izbakolei.pl
  Karolina Karólczak-MorawskaDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 508 501 012k.karolczak@izbakolei.pl
  Rafał HincDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 577 337 624r.hinc@izbakolei.pl
  Anna TomaszewskaKsięgowośćtel.: 508 501 092ksiegowosc@izbakolei.pl
  Jak do nas dojechać

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

  akceptuję czytaj więcej
  grupa MTM | najlepsze strony www