Wizyta studyjna w Kuźni Ostrów Wielkopolski

Blisko 50 przedstawicieli firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Kolei miało okazję zobaczyć na żywo pracę w ostrowskim zakładzie, produkującym odkuwki stalowe wytwarzane w procesie kucia matrycowego lub swobodnego.

“Dziękuję Izbie za to, że możemy zorganizować takie wydarzenie. Jest nam bardzo miło gościć Was w naszym zakładzie, który w tym roku obchodzi 60-lecie”. – przywitał gości Roman Vybiral, Prezes Zarządu, Kuźnia Ostrów Wielkopolski.

Podczas wizyty uczestnicy mogli osobiście obserwować działanie maszyn. W skład wyposażenia kuźni wchodzą między innymi:

• młoty matrycowe,
  • młot MPK,
  • prasy HZPU,
  • obrabiarki CNC.

Następnym punktem wydarzenia była prezentacja na temat historii oraz potencjału zakładu, który istnieje w tym miejscu od wielu lat.

Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. kontynuuje wieloletnią tradycję przedsiębiorstw z branży kolejowej, działających w regionie. Firma oferuje szeroki asortyment stalowych odkuwek matrycowych o masie od 0,5 do 60 kg oraz odkuwek swobodnych do 1 tony. KOW jest wiodącym producentem podzespołów i komponentów do pojazdów szynowych, takich jak sprzęgi śrubowe, haki cięgłowe, cięgła widłowe, urządzenia cięgłowe oraz trójkąty hamulcowe.

Dodatkowo Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. świadczy usługi naprawy i regeneracji komponentów pojazdów szynowych, obejmujące między innymi resory piórowe, sprzęgi śrubowe oraz haki cięgłowe.

„Przede wszystkim pragnę serdecznie podziękować Panu Prezesowi Kuźni, Romanowi Vybiralowi. Dzięki jego uprzejmości możemy z bliska obserwować proces produkcji i dowiedzieć się, jak powstają elementy wagonów w dynamicznie rozwijającym się zakładzie.” – mówił Dyrektor Generalny Polskiej Izby Kolei, Adam Musiał.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ANKIECIE:

W jakim stopniu wizyta studyjna spełniła Pana/Pani oczekiwania?*

Wyczyść

Jak ocenia Pan/Pani poziom merytoryczny wizyty?*

Wyczyść

Współpraca z przedstawicielami Izby odpowiedzialnymi za obsługę klienta*

Jakość usług oferowanych przez Izbę*

Wyczyść

Czy chcesz się podzielić swoją opinią? Jeśli tak, napisz poniżej.